SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Alibaba, Türkiye’ye 2 Milyar Dolar Yatırım Planlıyor

Alibaba Grup Başkanı Michael Evans, Türkiye'ye gelecek dönemde 2 milyar dolarlık yatırım planlarını olduğunu bildirdi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Alibaba Grup Başkanı Michael Evans, Türkiye’ye olan 2 milyar dolarlık yatırım planlarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Evans ve Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin’i İstanbul’da kabul etti.

İstanbul’da gerçekleşen görüşmede, Michael Evans, Türkiye’deki yatırım projelerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktardı. Bu yatırımlar arasında Ankara’da kurulan veri ve lojistik merkezleri ile İstanbul Havalimanı’ndaki ihracat operasyon merkezi gibi önemli detaylar yer alıyor.

Türkiye’ye duydukları güven neticesinde bugüne kadar Trendyol aracılığıyla ülkeye 1,4 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını anlatan Alibaba Grup Başkanı Evans, Trendyol’un uluslararası büyüme stratejisini desteklediklerini bildirdi.

İLGİLİ HABER Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ Halka Açılıyor
Alibaba Grup Başkanı Michael Evans, Türkiye'ye gelecek dönemde 2 milyar dolarlık yatırım planlarını olduğunu bildirdi.

Evans, Türkiye’nin, dünyanın lider e-ihracat ülkesi olma potansiyeline sahip olduğunu belirterek, gelecek dönemde burada 2 milyar dolarlık yatırım planlarını olduğunu kaydetti.

Evans’tan TEKNOFEST ve Filenin Sultanları’na Övgü

Alibaba Grup Başkanı Evans, Trendyol’un da sponsorları arasında yer alması dolayısıyla Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’i de yakından takip ettiğini belirterek, bu organizasyonu Türkiye’nin dünya arenasında söz sahibi bir teknoloji oyuncusu olduğunun ispatı olarak gördüklerini anlattı.

Aynı zamanda altın madalya sahibi bir olimpiyat sporcusu olan Evans, Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın dünya çapındaki başarılarını da yakından takip ettiğini kaydederek, Trendyol’un spora ve sporculara verdiği destekten de son derece memnun olduklarını aktardı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler