SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Altın Değer Kaybediyor: İşte Güncel Durum

Altının gramı, güne düşüşle başlamasının ardından 1.655 lira seviyesinden işlem görüyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Altın, günü yüzde 1,92’lik bir primle tamamladıktan sonra değer kaybetmeye başladı. Altının gram fiyatı, yeni güne 1.655 lira seviyesinden işlem görerek yüzde 0,2 azalış yaşadı.

Çeyrek altın 2.720 lira, Cumhuriyet altını ise 11.130 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı da şu sıralarda yüzde 0,3 azalışla 1.857 dolar seviyesinde bulunuyor.

İLGİLİ HABER Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ Halka Açılıyor
Altının gramı, güne düşüşle başlamasının ardından 1.655 lira seviyesinden işlem görüyor.

Analistlerin Yorumları

Analistler, İsrail ile Hamas arasında devam çatışmaların yatırımcıların odağında bulunduğunu belirterek, dünya genelinde “şahin” para politikalarının sonuna yaklaşıldığına dair güçlenen beklentilerin de varlık fiyatları üzerinde etkili olduğunu ifade ediyor.

1 Kasım’daki toplantıda ABD Merkez Bankasının yüzde 80 ihtimalle politika faizini yüzde 5,25-5,50 aralığında sabit tutacağını dile getiren analistler, ABD’nin 10 yıllık tahvil faizinin yaklaşık 15 baz puan gerileyerek yüzde 4,64’e indiğini belirtti.

Analistler, tahvil faizlerindeki düşüş eğiliminin güçlenmesi halinde altının ons fiyatının destek bulmayı sürdürmesinin beklendiğini vurguluyor.

Bugün yurt dışında ABD toptan eşya stok verileri, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’ın açıklamaları ile İsrail ve Hamas arasındaki çatışmalara ilişkin haber akışının takip edileceğini belirten analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.840 ile 1.825 dolar aralığının destek, 1.870 doların direnç konumunda olduğunu kaydetti.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler