SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Bakan Yumaklı Duyurdu! Ekim 2023 Mazot ve Gübre Desteği Yattı!

2024 yılından Ekim 2023’e çekilen mazot ve gübre destekleri 3 Ekim itibarıyla Ziraat Bankası hesaplarına yatırıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen mazot ve gübre destekleriyle ilgili beklenen müjdeli haber geldi. Ödemelerin yatırılmasıyla birlikte çiftçiler hesaplarını kontrol etmeye başladı. Arpa, buğday, yulaf, çavdar, tritikale ve çeltik üreticileri için başlayan mazot ve gübre destekleri, tüm Çiftçi Kayıt Sistemi’ndeki (ÇKS) çiftçilerin hesaplarına yatıyor olacak.

Ekim ayının gelmesiyle birlikte bir süredir beklenen mazot ve gübre destekleri hububat üreticileri için yatırıldı. Sevindiren haber Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın sosyal medya hesabından iletildi. Böylelikle 2023 yılı Ekim ayı tarımsal destek ödemelerinin ilki yapılmış oldu.

mazot-ve-gubre-destegi.jpg

İLGİLİ HABER İlk Çeyrekteki Hafif Ticari Araç ve Kamyon İhracatında Ana Pazar Birleşik Krallık Oldu
2024 yılından Ekim 2023’e çekilen mazot ve gübre destekleri 3 Ekim itibarıyla Ziraat Bankası hesaplarına yatırıldı.

Mazot ve Gübre Desteği Sorgulama

Mazot ve gübre destekleri 3 Ekim itibarıyla Ziraat Bankası hesaplarına yatırılmaya başladı. Ödemelerini almak isteyen ÇKS kayıtlı buğday, arpa, çeltik, tritikale, çavdar ve yulaf üreticileri, Ziraat Bankası hesaplarından sorgulama yapabilecekler.

Kaç TL Mazot ve Gübre Desteği Yattı?

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı tarafından yapılan yeni bir duyuruda, 2023 yılı hububat üreticilerine Ekim ayında ihtiyaç duyulan mazot ve gübre desteklerinin yatırıldığını duyurdu.

ekran-resmi-2023-10-05-11-35-13.png

Çiftçilerin sadece mazot ve gübre satın alımında kullanabileceği bu destek kapsamında 11.2 milyar liralık ödeme yapılacak. Hububat üreticileri ise dekar başına 103 lira mazot, 46 lira da gübre olmak üzere yine dekar başına toplamda 149 lira ödeme alacaklar.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler