SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Baydöner halka arz ediliyor

Baydöner; ‘Borsa’da Satış - Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış’ yoluyla halka arz ediliyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

İSTANBUL (İGFA) – Baydöner paylarının yüzde 21,43’ünü halka arz etmek üzere Sermaye Piyasası Heyeti (SPK) tarafından onaylandı.Halk Yatırım Menkul Pahalar A.Ş aracılığında yürütülecek olan halka arz sürecinde borsada satış tarih ve saatleri 15-16 Ağustos 2023 10.30- 13.00, sabit fiyat ise 21 TL olarak belirlendi. Baydöner, ihraç edilecek hisseler ile elde edilecek fonu yüklü olarak şirketin faaliyetlerini büyütme ve yeni yatırımların finansmanı için kullanmayı hedefliyor.

Şirketten gelen açıklamaya nazaran halka arz yoluyla ihraç edilecek yeni hisseler ile elde edilecek fon, yüklü olarak şirketin faaliyetlerini büyütme ve yeni yatırımların finansmanı için kullanılacak. %25-35 oranına isabet eden meblağın restoranların muhtaçlık duyduğu kırmızı et sürece ve tereyağı üretim tesisinin faaliyete geçirilmesine; %35-45 oranındaki kısmın işletme sermayesi finansmanına; -20’lik fon meblağının finansal borçların geri ödenmesine; -30’luk fon meblağının ise şirketin büyüme finansmanına ayrılması planlanıyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler