SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Çinli Otomobil Devi Türkiye’yi İşaret Etti: Üretim Türkiye’de Olacak

Çinli otomobil üreticisi Chery, Türkiye'de üretim yapmak için ilgili bakanlıklarla görüşmeye başlandığını açıkladı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Çinli otomobil devi Chery’den yüzleri güldürecek bir hamle geldi. 1.6 litre benzinli motorla donatılan üç farklı SUV modelini Türkiye’de satışa çıkaran firma, yeni bir açıklamayla Türkiye’ye göz kırptı.

Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Zhenghai Mei’nin son açıklamalarına göre şirketin Türkiye’deki hamleleri otomobil satışıyla sınırlı kalmayacak.

Türkiye’de üretim tesisi kurmak istediklerini daha önceden açıklayan Mei, resmi ilk adımların atılarak bakanlıklarla görüşmelere başlandığını açıkladı.

İLGİLİ HABER Altının Kilogram Fiyatı 2 Milyon 122 Bin Liraya Yükseldi
Çinli otomobil üreticisi Chery, Türkiye'de üretim yapmak için ilgili bakanlıklarla görüşmeye başlandığını açıkladı.

Chery International Başkanı Zhang Guibing yapacakları atılımla ilgili, ”Bizim yapacağımız fabrika yatırımı çok büyük olacak. Bunun için fizibilite çalışmaları yapıyoruz ve bu zaman alan bir çalışma. Ticaret Bakanlığı ile irtibat halindeyiz. Bir Ar-Ge merkezi ile başlayıp daha sonrasında fabrika yatırımı yapmayı değerlendiriyoruz. Fabrika yatırımında sadece Türkiye’nin satış rakamlarına bakmıyoruz. Türkiye’den ihracat yapabileceğimiz çevre ülkelerin de satış rakamlarına bakıyoruz. Türkiye’ye yatırım yapmamız için ihracat ve iç pazar dahil 150-200 bin adet bandını yakalamamız gerekiyor.” dedi.

”2 YILA HAZIR”

Türkiye’de üretim gerçekleştirmek için istekli olduklarını vurgulayan Guibing, ”Bu aslında Çinli markaların iş yapma geleneği. İlerleyen dönemlerde Türkiye’de açacağımız Ar-Ge merkezi ile Türk müşterisinin isteklerini, yol şartlarını ve çevreyi kavradıktan sonra ürünlerimizi buna göre üretmek istiyoruz. Ancak biz ne olursa olsun Türkiye’de bir üretim yaparak yer almayı istiyoruz. Sadece bunun şu anda nasıl olacağı belli değil. Şu an bir fabrika kararı alsak bile işler hale gelmesi en az 2 yıl alacak. Eğer Türkiye bize destek verirse gelecekte yatırım yapmamız kolaylaşır. Bu destekler ile ilgili hükümet yetkilileri ile görüşmelerimiz var.” ifadelerini kullandı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler