SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Cumhurbaşkanı Erdoğan Enflasyon Çağrısı Yaptı! ‘Satın Almayın’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşma yaptı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Enflasyona çözümü Partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda belirten Ak Parti’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüksek enflasyonun çözülmesi için yurttaşın otomobil ve konut satın almaması yönünde istek de bulunarak, “Milletimiz gerektiğinde malını satın almayarak bu fırsatçılara cevabı vermesini istiyorum. Otomobilden konuta kiraya kadar yapılanların önüne ancak bu şekilde geçebiliriz” şeklinde konuştu. Yurttaştan istedi! Erdoğan’dan ‘satın almayın’ çağrısı

Erdoğan, yüksek enflasyon ve emekli ikramiyesine ilişkin açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüksek enflasyonun çözülmesi için vatandaşın otomobil ve konut satın almamasını istedi.

İLGİLİ HABER Akbank’tan Nisan Ayı Kampanyaları
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşma yaptı.

SATIN ALMAYIN ÇAĞRISI GELDİ

Ülkedeki hayat pahalılığına ve döviz kurundan bahseden Erdoğan, şu sözleri söyledi:

“Ülkemizdeki hayat pahalılığı bazı alanlarda ne enflasyonla ne de döviz kuru ile izah edilemeyecek seviyelerde. Sadece belirsizlik ortamını fırsat bilip 3 kuruş daha fazla kazanmak uğruna ülkesine bu kötülüğü yapanlar aslında kendi geleceklerini sabote ettiklerini bilmeliler. Milletimiz gerektiğinde malını satın almayarak bu fırsatçılara cevabı vermesini istiyorum. Otomobilden konuta kiraya kadar yapılanların önüne ancak bu şekilde geçebiliriz.” dedi.

EMEKLİ İKRAMİYESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli ikramiyesine yönelik ise, “Emeklilerimizin sıkıntılarını hafifletmek için kasım ayı ortasında ödenecek şekilde 1 defaya mahsus 5000 TL ikramiye ödemesi yapmayı kararlaştırdık. Maaşlar için yeni düzenlemeleri ayrıca yapacağız. Emeklilerimizle ilgili aldığımız kararın tekrar hayırlı olmasını diliyorum” temennisinde bulundu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler