SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

CW Enerji Ve Çemtaş Çelik Kars’ta Dev Güneş Enerjisi Santrali İçin İmza Attı

CW Enerji, Çemtaş Çelik ile 30,9 milyon dolarlık güneş enerjisi santrali (GES) kurulumu anlaşması imzaladı.

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul merkezli enerji şirketi CW Enerji, Türkiye’nin önde gelen çelik üreticilerinden Çemtaş Çelik ile 30,9 milyon dolarlık bir güneş enerjisi santrali (GES) kurulumu için anlaşma imzaladı.

İki güçlü oyuncunun işbirliğiyle Kars’ta hayata geçirilecek proje, ülkenin yenilenebilir enerji hedeflerine önemli bir katkı sağlamayı hedefliyor.

CW Enerji tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, Çemtaş Çelik için ayrılan arazi üzerine kurulacak güneş enerjisi santrali, 32 bin kilovat saat kapasiteye sahip olacak.

İLGİLİ HABER Türkiye’nin İhracat Artışında Başı Irak Çekti
CW Enerji, Çemtaş Çelik ile 30,9 milyon dolarlık güneş enerjisi santrali (GES) kurulumu anlaşması imzaladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CW Enerji Üst Yöneticisi (CEO) Volkan Yılmaz, yeni bir anlaşmaya daha imza atmaktan mutlu olduklarını kaydetti.

Güneş enerjisi sektöründe güçlü anlaşmalara imza atmaya devam edeceklerini belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

“Çemtaş Çelik Makina Sanayi ve Ticaret AŞ arasında GES projesi yapımı amacıyla geliştirdiğimiz Kars ilinde yer alan bir arazi üzerine güneş enerjisi santrali kurulumu konusunda arazi bedeli dahil olmak üzere KDV hariç 30.939.077,75 dolar tutarında anlaşma sağlandı. Anlaşmamız çerçevesinde Kars’a Çemtaş Çelik için 32 bin kWe kapasiteli güneş enerjisi santrali kurulumu gerçekleştireceğiz. Anlaşmamız iki firma için de hayırlı olsun.”

Yılmaz, sektörde güçlü iş birliklerine imza atarak daha sürdürülebilir bir dünyaya katkı sağlamayı sürdüreceklerini işaret ederek, “Kurulduğumuz günden bu yana sürdürülebilir bir büyüme ve yenilikçilik anlayışıyla yol alıyoruz. İmza attığımız iş birlikleri ile de ülke ekonomisine katkıda bulunduğumuz için mutluyuz. Müşteri beklentilerine en etkin ve hızlı şekilde yanıt verebilmek adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeni iş birliklerine imza atmaya ve katma değerli ürünleri ile sektör adına kazanımlar sağlamaya devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler