SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Devletten Öğrencilere Aylık Nakit Destek: Başvuru Şartları Ve Detaylar

Türkiye genelindeki milyonlarca öğrenciye müjde! Devlet, eğitim hayatlarında maddi sıkıntılar yaşayan öğrencilere aylık 1.250 TL destek sağlayacak. İşte başvuru şartları ve ayrıntılar...

Yayınlanma:
ABONE OL

Devlet, ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik destek programını genişletiyor. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri için aylık nakit yardım ödemeleri sunacak. Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) aracılığıyla sağlanacak bu destek programı kapsamında, öğrencilere aylık 1.250 TL’ye kadar ödeme yapılması hedefleniyor.

Bu destek programı, Türkiye’deki milyonlarca öğrencinin eğitim hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Başvuru şartlarını sağlayan tüm öğrenciler ve aileleri bu destekten faydalanabilecekler.

ÖĞRENCİLERE AYLIK 1.250 TL DESTEK

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM), ekonomik zorluklarla karşılaşan ve eğitim hayatlarını sürdürmekte güçlük çeken öğrencilere burs imkanı sunuyor. Bu program dahilinde aylık ödemeler yapılacak.

İLGİLİ HABER AA Finans 4. Çeyrek Büyüme Beklenti Anketi Sonuçlandı
Türkiye genelindeki milyonlarca öğrenciye müjde! Devlet, eğitim hayatlarında maddi sıkıntılar yaşayan öğrencilere aylık 1.250 TL destek sağlayacak. İşte başvuru şartları ve ayrıntılar...

Destek programı, Ortaöğrenim Eğitim Yardımları, Yükseköğrenim Bursları ve Yabancı Uyruklu Öğrenci Yükseköğrenim Bursları olmak üzere farklı türde bursları içeriyor. 2023-2024 eğitim ve öğretim dönemi boyunca VGM aracılığıyla, öğrencilere 750 TL ile 1.250 TL arasında değişen burs ödemeleri yapılması planlanıyor. Bu ödemeler, eğitim kademesine ve diğer değişkenlere göre farklılık göstermektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü, eğitim hayatlarının çeşitli aşamalarında bulunan öğrencilere burs olanakları sunmaktadır. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için Ortaöğrenim Eğitim Yardımları ile üniversite öğrencileri için Yükseköğrenim Bursları veriliyor.

Üniversite ön lisans ve lisans eğitimi alan öğrenciler, burs başvurularını 31 Ekim tarihine kadar online olarak Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirler. İhtiyaç sahibi üniversite ve diğer eğitim kademelerindeki öğrencilere 1.250 TL’ye kadar maddi destek sağlanması hedeflenmektedir. Başvuru işlemleri sırasında, T.C. kimlik numarası, ad-soyad, doğum tarihi ve baba adı gibi temel bilgiler girildikten sonra işlem adımları takip edilmelidir. Gerekli tüm adımların tamamlanmasının ardından burs başvuruları tamamlanmış olacaktır.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler