SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

DHL, MNG Kargo’yu Resmen Satın Aldı

DHL Group, MNG Kargo ve iştiraklerinin satın alma işlemini tamamladı. Hisse devir işlemi de tamamlanması sebebiyle MNG Kargo artık resmi olarak DHL ailesinin bir parçası oldu.

Yayınlanma:
ABONE OL

DHL eCommerce CEO’su Pablo Ciano, MNG Kargo’nun satın alınmasına ilişkin açıklamada bulundu.

Buna göre Ciano, “MNG Kargo’nun kargo teslimat hizmetlerindeki uzmanlığı ve yurt içindeki yaygın ağı, Türkiye’deki hizmet teklifimizi daha da genişletmemize ve sınır ötesi Avrupa kargo ağımızı geliştirmemize yardımcı olacak. Yeni çalışma arkadaşlarımıza sıcak bir “hoş geldiniz” diyoruz ve yurt içi ve ötesindeki muazzam eCommerce potansiyelinden birlikte yararlanmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

27 transfer merkezi ve 800’ü aşkın şube

Böylelikle Türkiye’nin tüm şehirlerinde 27 transfer merkezi ve 800’ü aşkın şubesi ile hizmet veren MNG Kargo, DHL eCommerce biriminin bir parçası olacak ve DHL eCommerce Avrupa kargo teslimatı ağını tamamlayacak.

İLGİLİ HABER Türkiye’nin İhracat Artışında Başı Irak Çekti
DHL Group, MNG Kargo ve iştiraklerinin satın alma işlemini tamamladı. Hisse devir işlemi de tamamlanması sebebiyle MNG Kargo artık resmi olarak DHL ailesinin bir parçası oldu.

Dijitalleşmeye yatkın, genç ve dinamik bir nüfusa sahip olan Türkiye’deki e-ticaret pazarının, önümüzdeki yıllarda AB pazarlarından daha yüksek, çift haneli büyümesi bekleniyor.

DHL eCommerce’in yaygın global ağını ve dijital uzmanlığını MNG Kargo’nun yerel ayak iziyle birleştiren DHL Group ise Türkiye pazarının yüksek büyüme potansiyelinden yararlanmayı hedefliyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler