SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Dijital Geleceğe Adım: İş Bankası Metaverse’de

Türkiye İş Bankası, girişimcilik ekosistemine yönelik olarak Girişimcilik Şubesi ve yeni nesil finans uygulaması Nays'ın avantajlarını tanıttığı Nays Alanı'nı sanal bir platform olan GoArt Metaverse'de aktifleştiriyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

İş Bankası, “Her yerde bankacılık” prensibi doğrultusunda ürün ve hizmetlerini farklı dijital platformlarda sunma amacıyla Girişimcilik Şubesi ve Nays Alanı’nı yerli GoArt Metaverse Platformu’nda kullanıcılarıyla buluşturuyor.

İş Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre, banka, bankacılık ve finans odaklı metaverse kurgularını müşterilerle daha yakın bir etkileşim seviyesine taşıyor ve bu çerçevede GoArt Metaverse Platformu’nda Girişimcilik Şubesi ve Nays Alanı’nı kullanıcıların yüz yüze iletişim deneyimini yansıtacak şekilde özgün bir tasarımla sunuyor.

Kullanıcılar, Girişimcilik Şubesi’nin teknoloji odaklı, inovatif ve katma değer yaratan startuplara özel bankacılık ürün ve hizmet ayrıcalıklarını metaverse ortamında tanıyıp, Girişimcilik Şubesi’nin gerçek temsilcilerinin avatarlarıyla haftanın belirli gün ve saatlerinde canlı görüşme yapabiliyor.

İLGİLİ HABER Akbank’tan Nisan Ayı Kampanyaları
Türkiye İş Bankası, girişimcilik ekosistemine yönelik olarak Girişimcilik Şubesi ve yeni nesil finans uygulaması Nays'ın avantajlarını tanıttığı Nays Alanı'nı sanal bir platform olan GoArt Metaverse'de aktifleştiriyor.

Girişimcilik Şubesi’nin yanında konumlandırılan Nays Alanı’nda ise yeni nesil eğlenceli ve kazandıran finans uygulaması Nays’ın avantaj ve fırsatları tanıtılıyor. Kullanıcılar, Nays’ın özelliklerini ve sunduğu fırsatları keşfederken, platformun “play to earn” ve “move to earn” kurgularıyla indirim kodları içeren NFT kazanma şansı yakalıyor.

isbankasi-metaversede2-min.jpg

“Play to earn” ile Nays Alanı’nda tanımlanan görevleri tamamlayan kullanıcılar, Pazarama indirim kodunu içeren NFT kazanıyor. Projenin ilk iş birlikleri arasında olan Burger King ise lezzet severlere NFT kazandırıyor.

İlk kez İş Bankası ile hayata geçirilen “move to earn” kurgusuyla, artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisi sayesinde 700’den fazla Burger King lokasyonunda tanımlanan tokenları toplayabiliyor ve indirimli menü avantajını sunan NFT elde ediyor.

Banka, Nisan 2022’de “Tablolarla Boğaziçi’nde Bir Gezinti” NFT sergisini, blokzincir altyapısını kullanan ve merkeziyetsiz bir yapıda kurulan Decentraland platformunda sunmuştu. Sergide kullanılan artırılmış gerçeklik uygulamaları ile dijital ortamda sergilenen NFT eserlerin fiziki ve dijital deneyimle birleştirilmesi sağlanmıştı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler