SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Ekim Ayı Aile Destek Ödemesi Tarihi! 3 Destek Ödemesi de O Tarihte Hesaplara Yatacak

Ekim ayı aile destek ödemesi, çocuk bileşeni desteği ve elektrik tüketim desteği ayın kaçında hesaplara yatacak?

Yayınlanma:
ABONE OL

Eylül ayında yatırılan destek ödemelerinin yanı sıra Ekim ayında heyecanlı bekleyiş başladı. Her ay dar gelirliler için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinesinde yatırılan aile destek ödemeleri için sayılı günler kaldı. Aile destek ödemesine ek olarak verilecek 2 destek daha dikkat çekerken gözler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan gelecek olan açıklamalara çevrildi.

Geçtiğimiz ay hak sahiplerinin hesaplarına yatırılan aile destek ödemeleri için artık sayılı gün kaldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinesinde verilen destek ödemeleri kapsamında, 2 ek ödeme daha bu ay yatacak. Böylelikle dar gelirliye daha fazla maddi destek sunuluyor olacak.

aile-destek-parasi.jpg

İLGİLİ HABER İlk Çeyrekteki Hafif Ticari Araç ve Kamyon İhracatında Ana Pazar Birleşik Krallık Oldu
Ekim ayı aile destek ödemesi, çocuk bileşeni desteği ve elektrik tüketim desteği ayın kaçında hesaplara yatacak?

Ekim Ayı Aile Destek Ödemesi Ne Zaman Yatacak?

Eylül ayında yatırılan aile destek ödemeleri için heyecanlı bekleyiş başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla uzatılan Aile Destek Programı kapsamındaki aile destek ödemesi, bu ay da dar gelirlinin hesabına yatacak. Böylelikle Ekim ayında da dar gelirliye maddi anlamda destek olunacak.

Ekim ayı aile destek ödemeleri tarihi ile ilgili henüz Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’tan bir açıklama yapılmadı. Anca önceki aylarda genellikle 15’inde yattığından, bu ay da aile destek ödemelerinin 15 Ekim itibarıyla yatırılması bekleniyor.

destek-odemesi.jpg

Aile Destek Ödemesine Ek 2 Destek Parası Daha Yatacak!

Aile destek ödemesine ek olarak, Aile Destek Programı kapsamına alınan çocuk bileşeni desteği ve fatura tüketim desteği de bu ay hesaplara yatacak. Çocuk bileşeni desteği kapsamında 350-650 TL ve fatura tüketim desteği kapsamında da 112-225 TL arasında ödeme yapılacak.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler