SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Ekim Ayı Aile Destek Parası! Ekim Ayında 2125 Lira Ödeme Yatacak

Geçtiğimiz ay da verilen, ve artık Ekim ayı ödemeleri beklenen Aile Destek Programı’nda gözler bakanlıktan gelecek açıklamalara çevrildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Eylül ayında dar gelirlinin hesabına yatırılan aile destek ödemeleri, Ekim ayında da verilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla uzatılan aile destek ödemelerinde Ekim ayı ödemeleri merak konusu olurken, çocuk bileşeni ve elektrik tüketim desteğinin verileceği de öğrenildi. Böylelikle Ekim ayında dar gelirliye üç farklı yerden para yatacağı anlaşıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uzatma kararı verdiği Aile Destek Programı Ekim ayında da dar gelirlinin hesabına yatıyor olacak. Çocuk bileşeni desteği ve elektrik tüketim desteğinin de dahil edildiği program kapsamında bu ay, 3 yerden ödeme yapılacak. Peki ödemeler ne zaman başlayacak? Aile destek ödemesi ne zaman yatar? İşte detaylar…

aile-destek-odemesi.jpg

İLGİLİ HABER İlk Çeyrekteki Hafif Ticari Araç ve Kamyon İhracatında Ana Pazar Birleşik Krallık Oldu
Geçtiğimiz ay da verilen, ve artık Ekim ayı ödemeleri beklenen Aile Destek Programı’nda gözler bakanlıktan gelecek açıklamalara çevrildi.

Ekim Ayı Aile Destek Ödemesi Tarihi

Dar gelirliler için verilen aile destek ödemeleri Ekim ayında da devam edecek. Hanede kişi başına düşen gelire göre 850 TL ile 1250 TL arasında yatırılan aile destek ödemeleri, geçtiğimiz ay 15’inde yatırılmıştı. Bu nedenle bu ay da 15 Ekim’de yatması bekleniyor. Ancak her ay Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından ödemeler duyurulduğundan, eğer tarihte bir değişiklik olursa buradan bildiriyor olacağız.

aile-destek-parasi.jpg

Çocuk Bileşeni ve Elektrik Tüketim Desteği

Aile destek ödemesine ek olarak, Aile Destek Programı’na çocuk bileşeni desteği ve elektrik tüketim desteği de eklendi. Çocuk bileşeni desteği kapsamında her ay 350-650 TL arasında ödeme yapılırken, elektrik tüketim desteği kapsamında da 112-225 TL arasında ödeme yapılıyor. Böylelikle dar gelirlinin fatura yükü azaltılıp, çocuğunun ihtiyaçları da gözetiliyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler