SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Ekim Ayında Hesaplara 1250 TL Yatacak! Ekim Ayı Aile Destek Programı Ödeme Tarihi

Cumhurbaşkanı kararıyla uzatılan Aile Destek Programı kapsamındaki aile destek ödemeleri Ekim ayında da hesaplara yatacak.

Yayınlanma:
ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Temmuz ayında uzatma kararı aldığı Aile Destek Programı ödemeleri devam ediyor! Bu kapsamda her ay verilen ödemeler, dar gelirlilerin hesapların yatıyor. 850 TL ile 1250 TL arasında değişen destek ödemelerine, aynı zamada çocuk bileşeni de elektrik tüketim desteği de eşlik ediyor.

Eylül ayında da hak sahiplerinin hesaplarına yatırılan aile destek ödemeleri, Ekim ayında merak konusu oldu. Peki, dar gelirliler için verilen aile destek ödemesi ne zaman hesaplara yatacak? Tutarlar ne kadar ve kimler başvurabiliyor?

aile-destek-odemesi.jpg

İLGİLİ HABER Akbank’tan Nisan Ayı Kampanyaları
Cumhurbaşkanı kararıyla uzatılan Aile Destek Programı kapsamındaki aile destek ödemeleri Ekim ayında da hesaplara yatacak.

Ekim Ayı Aile Destek Ödemesi Ne Zaman Yatacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Temmuz ayında yaptığı açıklama kapsamında Aile Destek Programı uzatılırken, aile destek ödemesinin Ekim ayında da verileceği netleşti. Böylelikle dar gelirliler için heyecanlı bekleyiş tekrar başladı.

Geçtiğimiz aylarda da her zaman Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından açıklanan aile destek ödemesi tarihiyle ilgili güncel bir açıklama şimdilik yok. Ancak önceki aylarda genellikle 15’inde yattığı için, yeni ödemelerin de 15 Ekim’de yatması bekleniyor.

destek-odemesi.jpg

Ekim Ayı Güncel Aile Destek Ödemesi Tutarı

Aile destek ödemeleri, hanede kişi başına düşen gelire göre veriliyor. Bu nedenle de kişi başına düşen gelirin belli bir seviyeyi aşması gerekiyor. Güncel hesaplamarla hanedeki kişi başına düşen gelire göre verilen destek ödemelerinin tutarları şöyle:

  • Hanede kişi başına düşen gelir 450 TL ve altında olanlar: 1.250 TL
  • Hanede kişi başına düşen gelir 450 TL üzeri ve 911,15 TL altında olanlar: 1.100 TL
  • Hanede kişi başına düşen gelir 911,15 TL üzeri ve1372,30 TL altında olanlar: 950 TL
  • Hanede kişi başına düşen gelir 1372,30 TL üzeri ve 1833,45 TL altında olanlar: 850 TL

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler