SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erken Emekli Olmanın Formulünü SGK resmen Açıkladı! Yaş Şartı Olmadan Emekli Olunabilecek

Emekli olmayı bekleyen vatandaşlara müjdeli haber geldi. Bağ-Kur, SSK ve emekli sandığı olan herkesi yakından ilgilendiriyor. İşte detaylar...

Yayınlanma:
ABONE OL

Bütün vatandaşların merakla beklediği emeklilik gelişmelerine bir yenisi daha eklendi. 4A statüsünde çalışanlar için ortaya çıkan bu gelişme emeklilik hakkında yeni bir ipucu veriyor. Çalışanların sağlık durumları çalışma kapasitelerini etkiliyorsa emeklilik hakkını elde edebilirler.

0x0-emeklilerin-zam-hesabi-15365249-itsv.webp

Emeklilik hakkından yararlanmak isteyen çalışanların bazı koşulları yerine getirmesi gerekiyor. En az 10 yıl sigortalı olan ve 1800 gün prim ödemesi yapmış vatandaşlar bu haktan yararlanabilecekler. Bu haktan yararlanmak isteyen çalışanların tam teşekküllü bir hastaneden iş göremezlik raporu almaları ve en az yüzde 60 oranında iş gücü kaybını gösterecek belgeleri sunmaları gerekmektedir.

İLGİLİ HABER Türkiye’nin İhracat Artışında Başı Irak Çekti
Emekli olmayı bekleyen vatandaşlara müjdeli haber geldi. Bağ-Kur, SSK ve emekli sandığı olan herkesi yakından ilgilendiriyor. İşte detaylar...

Erken emeklilikten yararlanmak için belirtilen hastalıklar listesinin en başında kanser geliyor. Bunun yanı sıra epilepsi, bellek kaybı, Multipl Skleroz (MS) gibi beyin fonksiyonlarını etkileyen hastalıklar da erken emeklilik hakkını doğuruyor.

6521782f86b244296040acef.webp

Çalışma esnasında yaşanacak kazalar sonucunda uzuv kaybı yaşayan vatandaşlar da bu haktan yararlanabilecekler. Organ nakli geçirmiş olanlar, kalp yetmezliği, solunum yetmezliği, siroz, anemi gibi sürekli rahatsızlıklara sahip olan çalışanların da erken emeklilikten yararlanabileceği açıklandı.

headline.jpg

Malulen Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

1.Hastaneden iş görememezlik raporu alınması gerekmektedir.

2.İş gücü kaybının yüzde 60’tan fazla olduğunu kanıtlayan belgeler sunulmalıdır.

3.SGK’ya başvuru yapılmalıdır.

4.Başvuru kabul edildiği takdirde malulen emeklilik maaşı alınabilecektir.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler