SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İnşaatlarda fiyatlı çalışan sayısı arttı

TÜİK'in açıkladığı Haziran ayına ait Fiyatlı Çalışan İstatistikleri'nde çalışan sayısı yıllık yüzde 2,2 artarken, aylık bazda ise yüzde 0,3 azalış kaydedildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

ANKARA (İGFA) – Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Haziran ayına ait Fiyatlı Çalışan İstatistikleri’ni yayımladı.

Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet bölümleri toplamında fiyatlı çalışan sayısı 2023 Haziran ayında bir evvelki yılın tıpkı ayına nazaran yüzde 2,2 arttı.

Ücretli çalışan sayısı bir evvelki yılın birebir ayında 14 milyon 611 bin 38 kişi iken, 2023 yılı Haziran ayında 14 milyon 925 bin 783 kişi oldu.

İLGİLİ HABER İlk Çeyrekteki Hafif Ticari Araç ve Kamyon İhracatında Ana Pazar Birleşik Krallık Oldu
TÜİK'in açıkladığı Haziran ayına ait Fiyatlı Çalışan İstatistikleri'nde çalışan sayısı yıllık yüzde 2,2 artarken, aylık bazda ise yüzde 0,3 azalış kaydedildi.

Ücretli çalışanların alt ayrıntılarına bakıldığında; 2023 yılı Haziran ayında fiyatlı çalışan sayısı yıllık olarak sanayi kesiminde yüzde 0,4 azaldı, inşaat kesiminde yüzde 6,9 ve ticaret-hizmet kesiminde yüzde 2,8 arttı.

Ücretli çalışanların bölümlere nazaran dağılımı, Haziran 2023

ÜCRETLİ ÇALIŞAN SAYISI AYLIK YÜZDE 0,3 AZALDI

Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet dalları toplamında fiyatlı çalışan sayısı 2023 Haziran ayında bir evvelki aya nazaran yüzde 0,3 azaldı.

Ücretli çalışanların alt ayrıntılarına bakıldığında; 2023 yılı Haziran ayında fiyatlı çalışanlar aylık olarak sanayi dalında yüzde 0,8 ve inşaat kesiminde yüzde 1,1 azaldı, ticaret-hizmet dalında yüzde 0,1 arttı.

Ücretli çalışanların kesimlere nazaran aylık değişim oranları (%), Haziran 2023

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler