SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

iyzico ile Öde’nin Sepet Tutarı Bu Yıl Arttı

Dijital cüzdan olan iyzico ile Öde'nin ortalama sepet tutarı, bu yıl 2 bin TL'ye yükselerek 2022'ye göre yüzde 86,3 artış kaydetti.

Yayınlanma:
ABONE OL

iyzico, 2023 Black Friday dönemindeki alışveriş istatistiklerini açıkladı.

24 Kasım Cuma günü iyzico üye iş yerlerindeki işlem hacmi, geçen yıla kıyasla yüzde 70 arttı. Ortalama sepet tutarı ise yüzde 75,6 artış göstererek 652 TL’den 1145 TL’ye yükseldi.

Dijital cüzdan olan iyzico ile Öde’nin ortalama sepet tutarı, geçen yıl 1072 TL iken, bu yıl 2 bin TL’ye yükselerek 2022’ye göre yüzde 86,3 artış kaydetti.

İLGİLİ HABER Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ Halka Açılıyor
Dijital cüzdan olan iyzico ile Öde'nin ortalama sepet tutarı, bu yıl 2 bin TL'ye yükselerek 2022'ye göre yüzde 86,3 artış kaydetti.

Black Friday’de işlem hacminin yüzde 61,3’ünü kadınlar, yüzde 38,7’sini ise erkekler gerçekleştirdi. Kadınların, iyzico ile Öde’yi erkeklere göre 1,23 kat daha fazla kullandığı belirlendi.

Cinsiyet dağılımına göre alışveriş yapılan kategorilere bakıldığında, kadınlar sırasıyla hazır giyim, kozmetik ve çocuk&bebek kategorilerinde, erkekler ise bilgisayar, bilgisayar donanım&yazılım, oto parça aksesuar ve araç kiralama kategorilerindeki alışveriş işlemleriyle öne çıktı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler