SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kuyumcular Uzun Vadeli Yatırımcılara Sesleniyor

Gram altın fiyatları son bir haftada yüzde 4,5 artışla rekor seviyelere ulaşırken, kuyumcular altının daha da yükselebileceği konusunda öngörülerde bulunuyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Altının gram fiyatı, bir haftada yüzde 4,5 artarak rekor seviyelerde 1800 TL’ye ulaştı. Kuyumcular, fiyatların daha da yükseleceğini öngörerek uzun vadeli yatırımcılara “henüz geç değil” uyarısında bulundu.

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftayı yüzde 7,43 değer kaybıyla 7.510,68 puandan tamamlarken, gram altın ise geçen haftaya göre yüzde 4,55 artışla 1.791 liraya çıktı.

Altın fiyatlarının, merkez bankalarının faiz hamleleri ve İsrail-Filistin arasındaki savaş gibi faktörlerle tırmanışa geçtiği belirtiliyor.

İLGİLİ HABER Altının Kilogram Fiyatı 2 Milyon 122 Bin Liraya Yükseldi
Gram altın fiyatları son bir haftada yüzde 4,5 artışla rekor seviyelere ulaşırken, kuyumcular altının daha da yükselebileceği konusunda öngörülerde bulunuyor.

ALTIN BELİRSİZLİK ORTAMINI SEVER

Kuyumcu esnafı Engin Temizel, son günlerde yaşanan savaşın altını olumlu etkilediğini ve fiyatların daha da yükseleceğini söyledi.

altin-fiyatlari-aciklama1.jpg

Temizel, altının bu tür belirsizlik ortamlarını sevdiğini ifade ederek, yatırımcılara altın fiyatlarının daha da artabileceği konusunda bilgi verdi. Uzun vadeli altın yatırımı yapmak isteyenlere “henüz geç değil” diyen Temizel, dolar ve ons fiyatlarının yükseleceğini belirterek alım için hala zaman olduğunu vurguladı.

Haftalık değerlendirmeye göre gram altın fiyatındaki artışın devam etmesi beklenirken, piyasalardaki gelişmeler yakından takip ediliyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler