SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Mert Başaran Tüyoyu Verdi! En İyi Kira Getirisi Bu Yatırımlık Dairelerde

Yatırım tavsiyeleri ve danışmanlıklarıyla bilinen Mert Başaran bu kez ev almak isteyen yatırımcısına önemli tüyolar verdi. Ev almak istiyorsanız bu tavsiyeler dikkate alınabilir.

Yayınlanma:
ABONE OL

Yatırım Uzmanı Mert Başaran yatırımlık ev almayı düşünen yatırımcılara kritik ve dikkate değer tüyolar verdi.

Yatırım amaçlı ev almayı düşünenlere ‘küçük daire’ tavsiyesinde bulunan yatırım uzman Mert Başaran, “Eğer ev almayı düşünüyorsanız, küçük dairelere yönelmek mantıklı olabilir.” dedi.

EV YATIRIMINDA 1+0 DAİRELERİN GETİRİSİ

Mert Başaran genellikle 1+0 dairelerin yatırım olarak iyi getiri sunduğun altını çizdi. Başaran bu evlere kiracı bulma ve kiraya verme işlemlerinin daha hızlı gerçekleştiğini söyledi.

İLGİLİ HABER İlk Çeyrekteki Hafif Ticari Araç ve Kamyon İhracatında Ana Pazar Birleşik Krallık Oldu
Yatırım tavsiyeleri ve danışmanlıklarıyla bilinen Mert Başaran bu kez ev almak isteyen yatırımcısına önemli tüyolar verdi. Ev almak istiyorsanız bu tavsiyeler dikkate alınabilir.

EN İYİ KİRA GETİRİSİ BU DAİRELERDE

Mert Başaran, “Özellikle üniversite yakınlarındaki bu daireler, öğrenciler için cazip olduğu için kiracı dönüş hızı yüksektir. Bir öğrenci, genellikle 3-4 yıl gibi kısa bir süre içinde üniversite eğitimini tamamlar, bu da size sürekli kiracı değişikliği getirir.” diye konuştu.

EN İYİ AMORTİSMAN SÜRESİ BU DAİRELERDE

Yatırım danışmanı Mert Başaran, “Aynı şekilde, bu tür daireler, oturum amacıyla değil yatırım amacıyla alındığı için, bizim için en önemli kural “Yatırım Getirisi”dir. Amortisman süresidir. En iyi amortisman süreleri bu tür dairelerde görülür. 1+0 daireler, genellikle 12-13 yıl içinde yatırımınızı amorti edebilir. Yani, evi aldığınız fiyatla aylık kira geliri kaç ayda geri dönüyorsa, bu tür daireler genellikle kısa sürede geri dönüş sağlar. Amortisman süresi, yatırımınızın ne kadar hızlı getiri sağlayacağını gösterir.” uyarısında bulundu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler