SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

MTV İkinci Taksitleri 30 Kasım’a Kadar Ödenmeli

Türkiye genelinde milyonlarca araç sahibini ilgilendiren önemli bir süreç devam ediyor. Ek MTV ikinci taksit ödemeleri için geri sayım sürerken vatandaşlar son 3 gün içinde ödemelerini yapmak zorunda.

Yayınlanma:
ABONE OL

30 Kasım’a kadar ek MTV ödemelerinin ikinci taksitini ödemeyen vatandaşlar; araçlarını ne satabilecek ne de trafikten çekebilecek. Bu kapsamda araç sahiplerine cezai duruma düşmemeleri için hatırlatma yapılıyor.

Bu yıl bir kereye mahsus olmak üzere iki kez ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisi için ikinci taksit ödemelerinin son tarihi 30 Kasım. Ağustos ayında gerçekleştirilen ilk taksitin ardından vatandaşlar belirtilen son tarihe kadar ikinci taksiti ödemek zorundalar.

Araçlarını satmak, trafikten çekmek, hurdaya ayırmak veya yurt dışına çıkarmak isteyenlerin bu tarihi kaçırmamaları önemli. Ek MTV ve emlak vergilerinin ikinci taksit ödemeleri için vatandaşlara son 3 gün hatırlatması yapılıyor.

İLGİLİ HABER İlk Çeyrekteki Hafif Ticari Araç ve Kamyon İhracatında Ana Pazar Birleşik Krallık Oldu
Türkiye genelinde milyonlarca araç sahibini ilgilendiren önemli bir süreç devam ediyor. Ek MTV ikinci taksit ödemeleri için geri sayım sürerken vatandaşlar son 3 gün içinde ödemelerini yapmak zorunda.

Ödemeler Nereden Yapılıyor?

Ek MTV ve emlak vergisi ödemeleri, Gelir İdaresi Başkanlığına ait “gib.gov.tr” internet adresi, İnteraktif Vergi Dairesi ve GİB Mobil uygulamasından, anlaşmalı bankaların kredi veya banka kartlarıyla banka hesabından, şubelerden, mobil, telefon ve internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilebilir.

Ayrıca vergi dairesi veznelerine, PTT şubelerine de ödemeler yapılabilir.

Zam Oranı Artmıştı

14 Kasım 2023 tarihi itibarıyla yürürlüğe giren yeni düzenleme ile kamu alacakları için uygulanan gecikme zammı oranı yüzde 2.5’ten yüzde 3.5’e yükseltilmişti.

Bu nedenle ödemelerin belirlenen tarihe kadar yapılması, cezai duruma düşmemek adına önem arz ediyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler