SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

SED Yardımı Ekim 2023 Ödeneği! Az Gelirli Ailelere Devlet Desteği

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ekim ayı sosyal ve ekonomik destek ödemesini geçtiğimiz zamanlarda hesaplara yatırmıştı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ekim ayında yapacağı ödemelerin detaylarına yönelik araştırmalar sürerken, toplumun farklı kısımlarını ilgilendiren birçok sosyal yardım hesaplara yatırıldı. Bu kapsamda, ekim ayında da sosyal ve ekonomik destek ödemesi gerçekleşti. SED yardımının verilmesinin sonrasında, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ödemenin ayrıntılarına yönelik bilgilendirme yaptı.

AİLE BAKANLIĞI EKİM AYI 2023 ÖDEMESİ

Toplamda 580 milyon Türk lirası tutarındaki SED yardımı ile düşük gelirli hanelerde yer alan çocukların temel ihtiyaçlarının giderilmesi ve eğitim masraflarının azaltılması hedefleniyor. Ekim ayı ödemesinin hak sahiplerine ulaştırılmasının ardından duyuruda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş şöyle aktardı: “Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesiyle aileleri yalnız bırakmıyoruz. SED ile ailelerin, çocuklarının temel gereksinimlerini ve eğitim giderlerini karşılıyoruz. Bu doğrultuda SED hizmetinden yararlanan çocuklarımız için ailelerin hesaplarına Ekim 2023 ödemesi olarak toplam 580 milyon TL yatırdık” dedi. Ekim ayının ilerleyen zamanlarında ve önümüzdeki aylarda farklı sosyal yardımlar hesaplara yatırıldıkça Bakanlığın resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından kamuoyunun bilgilendirilmesi öngörülüyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler