SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

500 Bin Liralık Altınları Çalan Dolandırıcıyı Jandarma Yakaladı

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde telefonda kendisini jandarma olarak tanıttığı kadının altınlarını alıp taksiye binerek kaçan şüpheli, ekipler tarafından kısa sürede gözaltına alındı.

Yayınlanma:
ABONE OL

İlçeye bağlı kırsal Yeşilçomlu Mahallesi’nde ikamet eden yaşlı bir kadını telefonla arayan dolandırıcı, kendisini jandarma olarak tanıtıp, cinayet ve hırsızlık olaylarına adının karıştığı yalanına inandırdı.

Dolandırıcı, cinayetin gerçekleştiği adresten paraların ve altınların çalındığını söyleyerek, parmak izi kontrolü için kadından ziynet eşyalarını kendilerine emaneten vermesini istedi.

Evine gelen kişiye 500 bin lira değerindeki altınlarını veren kadın, olayı oğluna anlattı.

İLGİLİ HABER Edirne’de 29 Düzensiz Göçmen Yakalandı
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde telefonda kendisini jandarma olarak tanıttığı kadının altınlarını alıp taksiye binerek kaçan şüpheli, ekipler tarafından kısa sürede gözaltına alındı.

Oğlunun, annesinin dolandırıldığı ihbarı üzerine harekete geçen Bandırma Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT), çevredeki güvenlik kameralarının görüntülerini de inceleyerek altınları alan kişinin F.P.A. olduğunu tespit etti. Taksiyle kaçan dolandırıcı, ekiplerin takibi sonucu aracın durdurulmasının ardından altınlarla yakalandı.

Dolandırıcılığın gerçekleşmesinden kısa süre sonra gözaltına alınan F.P.A’nın, aynı yöntemle Karesi ilçesi kırsal Çaypınar Mahallesi’nde bir kişinin 250 bin lirasını almaya çalıştığı, bu vatandaşın şüphelenerek jandarmayı aramak istemesinin ardından mahalleden kaçtığı belirlendi.

Zanlının aldığı altınlar ise Yeşilçomlu Mahallesi’nde yaşayan mağdur kadına teslim edildi.

F.P.A’nın ise jandarmadaki işlemleri sürüyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler