SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

“Altınkepenk Anadolu’dan Balkanlara Üreten Kadınlar” Yarışması Kazananları Ödüllerle Buluştu

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) koordinatörlüğünde bu yıl sekizincisi düzenlenen "Altınkepenk Anadolu'dan Balkanlara Üreten Kadınlar" uluslararası kısa film yarışmasının ödül töreni Ataşehir'de gerçekleştirildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı ile Yunus Emre Enstitüsünün desteklediği yarışma, sanayide, tarımda, eğitimde ve el sanatlarında üreten kadınları konu ediniyor.

Ödül töreninde konuşan Ticaret Bakanı Yardımcısı Mahmut Gürcan, ödül alan tüm filmleri tebrik ederek, “Kadınlarımızın Anadolu’da ve Balkanlarda nasıl emek vererek hayata tutunduklarını, kendilerinden ve ailelerinden nasıl fedakarlık yaptıklarını gösteren çok değerli filmleri izledik. Bu vesileyle Türkiye’nin dört bir köşesinde emek veren kadınlarımız saygı ve minnetle anıyorum.” dedi.

ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus da festivalde esnafı, esnafın yaşantısını, duygusunu, düşüncesini, topluma kattığı değerleri anlatmak istediklerine işaret ederek, “Bu yılki temamız da Anadolu’dan Balkanlara Üreten Kadınlar. Balkan ülkelerini davet ettik. Filmler, yönetmenler ve oyuncular geldi. Türkiye’den çok sayıda film katıldı.” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Edirne’de Sınırda 7 Düzensiz Göçmen Yakalandı
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) koordinatörlüğünde bu yıl sekizincisi düzenlenen "Altınkepenk Anadolu'dan Balkanlara Üreten Kadınlar" uluslararası kısa film yarışmasının ödül töreni Ataşehir'de gerçekleştirildi.

Konuşmaların ardından ödüllerin açıklandığı gecede dereceye giren 6 filmden, birinciliği elde eden yapıma 40 bin lira, ikinciye 30 bin lira, üçüncüye 20 bin lira takdim edildi. Mansiyon kazanan 3 eserin sahibi de onar bin liralık ödülün sahibi oldu.

Bu yıl yarışmada birinciliğe “Gezen Oğlak” filmiyle Şenol Çöm, ikinciliğe “Whispers of Prizren” isimli filmiyle Esen Kaymakçı ve üçüncülüğe “Mermerin Sultanları” filmiyle Mehmet Buyruk değer görüldü.

Mansiyon ödülleri ise “Safran” isimli filmiyle Başak Çardak, “Hanımın Çiftliği” filmiyle Mustafa Safa Altındal ve “Kadın Eli” filmiyle Esen Yurtsever’e verildi.

Törene katılanlara Filistin atkılarının hediye edildiği gecede ayrıca ödül töreninin yapıldığı otelin fuaye salonunda Milli Mücadele’de kadın fotoğraf sergisi gösterildi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler