SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Balıkesir Üniversitesi’nde Eşeklerde Embriyo Transfer Çalışması Başlatıldı

Türkiye’de ilk defa cins atlara yapay döllenme yolu ile embriyo transferi gerçekleştiren Balıkesir Üniversitesi akademisyenleri, eşeklerde embriyo transfer çalışması başlatıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Konuyla ilgili çalışmaları yürüten Balıkesir Üniversitesi Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi akademisyenlerinden Prof. Dr. Mehmet Can Gündüz ve Veteriner Fakültesi akademisyenlerinden Prof. Dr. Şükrü Metin Pancarcı, Balıkesir Üniversitesi Atlıspor Topluluğu öğrencileri ile birlikte Balıkesir Edremit ilçesinde bulunan eşek çiftliğinde ilk uygulamalara başladı.

Konu hakkında açıklama yapan Prof. Dr. Mehmet Can Gündüz, eşeklere ultrasonografi ile genital muayene yapılarak embriyo donörü ile embriyoyu taşıyacak hayvanların tespit edildiğini ve senkronizasyon programlarının ayarlandığını belirtti.

author avatar
Özge Tekeli
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberx.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum. 27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberx.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler