SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Fabrika Atıklarının Karıştığı Haramidere Köpürdü

Esenyurt'ta bazı fabrikalardan Haramidere Deresi'ne deşarj edilen kimyasal atıklar, çevre kirliliğine ve kokuya neden oldu.

Yayınlanma:
ABONE OL

İlçede bazı fabrikalardan kimyasal atıkların karıştığı Haramidere Deresi’nde köpük oluştu. Dere kenarında ikamet eden mahalle sakinleri, çevre kirliliği ve kokudan rahatsız olduklarını belirterek yetkililerden çözüm bekliyor.

Mahalle sakini Mehmet Özdemir, her gün işe giderken dereden gelen kötü kokudan rahatsız olduğunu söyledi.

Bazı zamanlarda deredeki köpüğün yola taştığını belirten Özdemir, “Çok felaket bir koku var. Sabahları buradan geçerken arabanın camını kapatıyorum ama yine de midem bulanıyor” dedi.

İLGİLİ HABER Vakıflar Bölge Müdürlüğünden Edirne ve Kırklareli’nde Her Gün 500 Kişiye İftar
Esenyurt'ta bazı fabrikalardan Haramidere Deresi'ne deşarj edilen kimyasal atıklar, çevre kirliliğine ve kokuya neden oldu.

Özdemir, “Bu koku geçen sene de vardı ama bu kadar değildi. Buna bir çözüm bulmaları lazım. Yazık, günahtır buradaki insanlara. Çoğu zaman kokudan camlarını bile açamıyorlar.” diye konuştu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler