SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Mastercard’dan “İstanbul’un Şarkısı” Projesi

Mastercard, ses tasarımcısı Beyza Doğuç ile "İstanbul'un Şarkısı" projesini hayata geçirdi.Şirketten yapılan açıklamaya göre, dünyada metropollerin de dahil olduğu 300'ü aşkın merkezde akıllı şehir konulu birçok proje yürüten Mastercard,...

Yayınlanma:
ABONE OL

Mastercard, ses tasarımcısı Beyza Doğuç ile “İstanbul’un Şarkısı” projesini hayata geçirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, dünyada metropollerin de dahil olduğu 300’ü aşkın merkezde akıllı şehir konulu birçok proje yürüten Mastercard, mega kentler arasında yer alan İstanbul’un lansmanını şehre ithafen özel bir şarkıyla kutluyor.

Toplu taşıma deneyimlerini teknoloji ile dönüştüren Mastercard, “İstanbul’un Şarkısı” isimli projesiyle teknoloji ve müziği birleştirdi. Hazırlanan videoda, temassız özellikli Mastercard logolu kartların otobüs, metro, metrobüs, tramvay ve deniz hatları gibi tüm toplu ulaşım araçlarında kullanılmasına da dikkat çekiliyor.

İLGİLİ HABER Uyuşturucu Operasyonunda 4 Zanlı Tutuklandı
Mastercard, ses tasarımcısı Beyza Doğuç ile "İstanbul'un Şarkısı" projesini hayata geçirdi.Şirketten yapılan açıklamaya göre, dünyada metropollerin de dahil olduğu 300'ü aşkın merkezde akıllı şehir konulu birçok proje yürüten Mastercard,...

Proje kapsamında ses tasarımcısı Beyza Doğuç, Mastercard logolu kartı ile toplu ulaşım araçlarını kullanarak İstanbul’un ikonik seslerini kaydetti. Doğuç, Mastercard’ın toplu ulaşım datalarını yapay zeka ile analiz ederek şarkıya entegre etti. Bunun için yapay zeka önce Mastercard kartlarının işlem türlerini ayırdı, sonra da bu bilgileri müzikal unsurlara dönüştürdü.

İstanbul’u yansıtan seslerin bulunduğu şarkıda, tramvay, vapur düdüğü, martı sesleri, korna sesleri, akrobatik bisiklet sesi, keman ve kanun gibi 17 adet farklı ses kullanıldı.

Mastercard’ın turnike geçişleri esnasında duyulan ikonik kart kabul sesi ve Levent Yüksel’in “İstanbul” şarkısı da projede yer aldı. Klip çekimi İstanbul’un Arnavutköy, Bebek, Beyoğlu, Eminönü, Karaköy ve Rumeli Hisarı semtlerinde gerçekleşti.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler