SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Muzaffer Baştopçu Son Yolculuğuna Uğurlandı (Muzaffer Baştopçu Kimdir?)

Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Kocaeli Eski Milletvekili ve Körfez Eski Belediye Başkanı Muzaffer Baştopçu'nun cenazesi toprağa verildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

AK Parti‘de üç dönem Kocaeli Milletvekilliği ve bir dönemde Körfez Belediye Başkanı olarak görevlerde bulunan Muzaffer Baştopçu (75) 3 yıl önce bugün hayatını kaybeden eşi Hale Baştopçu ile aynı günde hayatını kaybetti.

Muzaffer Baştopçu toprağa verildi

Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu’nun cenazesi bugün Karşıyaka Ahmet Efendi Camisi’nde ikindi vakti kılınan cenaze namazı sonrası dualarla toprağa verildi.

Cenazesine milletvekilleri, eski bakanlar ve sevenleri katıldı

Törene Baştopçu’nun ailesi, yakınlarının yanı sıra TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı ve Hamza Dağ, AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, bazı milletvekilleri ile eski bakanlar katıldı.

İLGİLİ HABER Eceabat’ta Tarım Sektör Toplantısı Düzenlendi
Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Kocaeli Eski Milletvekili ve Körfez Eski Belediye Başkanı Muzaffer Baştopçu'nun cenazesi toprağa verildi.

Kurtulmuş, Karşıyaka Mezarlığı’ndaki törende, Baştopçu’nun ailesine taziyelerini iletti.

Baştopçu’nun cenazesi kılınan namazın ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda defnedildi.

Muzaffer Baştopçu kimdir?

20 Haziran 1948’de Ankara’da doğan Baştopçu, Orta Doğu Teknik Üniversitesinden mezun oldu. Öğretim görevlisi, Petkim Holding AŞ’de işletme ve proje başmühendislikleri ile müdür yardımcılığı yapan Baştopçu, Körfez Belediye Başkanlığı, Körfez Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı ile birçok sivil toplum kuruluşunun yönetiminde bulundu.

22, 23 ve 24. Dönem’de Kocaeli Milletvekili olarak Meclis’te görev yapan Baştopçu iki çocuk babasıydı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler