SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Çalışan Emeklilere 5000 TL Verilecek mi? Fiilen Çalışma Ne Demek?

Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilerin beklediği müjdeli haberi verdi. Ancak çalışan emekliler yapılan açıklamayla kafaları karışında 5000 lira ikramiyeden kimler yararlanacak sorusu akıllara geldi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamayla emeklilerin beklediği güzel haberi verdi. Emeklilere, Cumhuriyet Bayramı’nda 5.000 TL’lik bir ikramiye ödenecek ancak bu bütün emeklileri kapsamayacak.

Erdoğan açıklamasında, “Emeklilerimizin çektiği sıkıntıları biliyorum. Kabine toplantımızda yaptığımız değerlendirmelerin ardından emeklilerimizi rahatlatacak yeni karar aldık. Emeklilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin Türk Lirası ödemeyi yapmayı kararlaştırdık.” dedi.

Çalışan Emekliler 5000 TL İkramiye Alabilecek Mi?

Erdoğan, “Emeklilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin TL ödeme yapmayı kararlaştırdık. Hem emekli olup hem de fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimizi bu düzenlemenin dışında bırakıyoruz. Ödemeler kasım ayının ilk yarısı itibarıyla hesaplara yatmış olacak.” ifadelerine yer verdi. Buna göre; halihazırda çalışmaya fiilen devam eden emekliler, 5000 TL ikramiyeden yararlanamayacak.

İLGİLİ HABER Mahzen-29 Operasyonlarında Ele Geçirilenler Emniyette Sergilendi
Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilerin beklediği müjdeli haberi verdi. Ancak çalışan emekliler yapılan açıklamayla kafaları karışında 5000 lira ikramiyeden kimler yararlanacak sorusu akıllara geldi.

Emekli İkramiye

Fiilen Çalışmak Ne Demek?

Fiilen çalışmak için aslında kastedilen işçinin yerine getirmekle yükümlü olduğu işi fiilen yerine getirdiği süreden ibarettir. Bu sürenin içine işçinin yolda geçirdiği süreler, giyinme ve soyunmaya ayırdığı süreler ile ara dinlenmeleri dahil değil­dir. Burada anlatılmak istenen emekli olup da halen görevine devam eden süre dahilidir.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler