SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hamas’ın Elindeki Rehineler İçin Devrede

İsrail ile Hamas arasında kanlı çatışmalar sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan’da barış için yoğun diplomasisini devam ettiriyor. Hamas’ın elindeki rehineler içinde devre olan Erdoğan’ın Ankara’da yetkililer için bir araya geldiği öğrenildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

İsrail ve Hamas arasındaki çatışmalarda 5. günde geride kalırken bölgede İsrail ve Hamas arasındaki çatışmalarda adına Türkiye’den de girişimlerde bulunuluyor. Alınan son bilgilere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hamas’ın elindeki rehineler için devreye olduğu ve yetkililer ile de Ankara’da bir görüşme yaptığı kaydedildi.

Gerilime ilişkin telefon diplomasisine de devam eden Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile bir telefon görüşmesi yaptığı belirtildi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, İsrail- Filistin çatışması ve bölgede ortaya çıkan insani sorunların çözümü için yapılabilecekler ile sükunetin sağlanması adına bölgesel ve küresel düzeyde atılması gereken adımlar ele alındı.

Cumhurbaşkanı ardından Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tebbun ile de bir görüşme gerçekleştirdi. İletişim Başkanlığı tarafından görüşmeye ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “Görüşmede, İsrail- Filistin arasındaki kaygıları artıran çatışmalı süreç, ayrıntılı bir biçimde ele alındı. Cumhurbaşkanımız Erdoğan görüşmede, gerginliğin bölgedeki başka ülkelere de sıçramadan sonlandırılması ve adil bir barışa müzakereler yoluyla ulaşılması için bir yol açılmasının hedeflendiğini söyledi. Bunun için Türkiye’nin samimi ve barışçıl çabalarına, başta bölge ülkeleri olmak üzere, uluslararası camianın desteğinin beklendiğini de belirtti.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir görüşme de Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdülaziz El Suud ile gerçekleştirdi. Görüşmede, İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalar çerçevesinde son gelişmeler ele alındı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler