SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Dışarıda İçilen Kahvelere Dikkat! Kahveleri Nasıl Demliyorlar!

Türkiye’de ki bazı işletmeler artan maliyetler sonucu filtre kahvelerini, filtre kağıdı kullanmak yerine bone ve kadın çorabıyla demlemeye başladı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Doç. Dr. Özcan, son yıllarda kahve tüketiminin artış göstermesiyle birlikte tüketicilerin, işletmelerde sağlıklı ve temiz koşullarda kahve hazırlanıp hazırlanmadığına dikkat etmeleri gerektiğini söyleyerek, şu açıklamalarda bulundu:

“Ülkemizde son yıllarda kahve tüketimi oldukça artmış durumda. Kahve dükkanlarının sayısı da oldukça arttı ancak içtiğimiz kahvelerin hepsi nitelikli mi? Hepsi sağlıklı koşullarda, uygun yöntemlerle mi yapılıyor? Bunlara dikkat etmek gerekiyor. Özellikle filtre kahve demlemelerinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar ön plana çıkıyor. Sahada yapmış olduğumuz gözlemlerde, vermiş olduğumuz eğitimlerde sektördeki bazı kahve dükkanlarının sağlıksız koşullarda demleme yaptıklarını görüyoruz.

filtre-2.jpg

İLGİLİ HABER Sabiha Gökçen Havalimanı’nı Bayram Tatilinde 1 Milyondan Fazla Yolcu Kullandı
Türkiye’de ki bazı işletmeler artan maliyetler sonucu filtre kahvelerini, filtre kağıdı kullanmak yerine bone ve kadın çorabıyla demlemeye başladı.

Filtre kağıdı kullanmak yerine özellikle saç bonesiyle, kadın çorabıyla, maliyetleri düşürmek adına üreticiler kahve demlemesi yapabiliyorlar. Bu gibi, içerisinde plastik barındırılan ve sıcak suyla temas ettiğinde de çözülen, insan sağlığını tehdit eden kanserojen bir madde olan plastik içeren malzemeler kullanıyorlar. Bu da insan sağlığını tehdit ediyor. Özellikle tüketicilerin kahve alırken bu tür hijyen kurallarına, demleme yöntemlerine dikkat etmesi gerekiyor.” dedi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler