SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Esrar Yüklü Tırı Çöp Konteynerine Atan Sanığa 19 Yıl Hapis

Kapıkule Sınır Kapısı'nda kullandığı tırın x-ray kontrolünden geçirileceğini anlayınca 96 kilo 410 gram esrarı çöp konteynerine atan sanık, 19 yıl 2 ay hapis ve 66 bin 660 lira adli para cezasına çarptırıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Edirne 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, Kapıkule Sınır Kapısı’nda tırını x-ray kontrolünden geçireceğini anlayan şoför, 96 kilo 410 gram esrarı çöp konteynerine attığı gerekçesiyle ağır cezaya çarptırıldı.

Tutuklu sanık A.C. ve avukatları duruşmaya katıldı. Mahkeme, sanığa 19 yıl 2 ay hapis ve 66 bin 660 lira adli para cezası verdi.

Sanık A.C, babasının ameliyatı için tefecilerden aldığı parayı ödeyemediği için suça karıştığı şeklinde savunma yaptı.

İLGİLİ HABER Bir Tırda 18 Kilo 240 Gram Esrar Ele Geçirildi
Kapıkule Sınır Kapısı'nda kullandığı tırın x-ray kontrolünden geçirileceğini anlayınca 96 kilo 410 gram esrarı çöp konteynerine atan sanık, 19 yıl 2 ay hapis ve 66 bin 660 lira adli para cezasına çarptırıldı.

Borç aldığı kişilerin kuryeliğini yaptığını ve taşıdığı paketlerde para olduğunu zannettiğini ileri süren A.C, “Tefeciler bana baskı yapmaya başladılar. Benden Türkiye’ye para götürmemi istediler. Zor durumda olduğumdan ve korktuğumdan dolayı tekliflerini kabul etmek zorunda kaldım. Kapıkule’de x-ray taraması çıkınca tefeciler dorsede bulunan poşetlerden kurtulmamı istedi. Ben de onları çöp kutusuna attım. Daha sonra gümrük görevlileri beni yakaladı. Uyuşturucu olduğunu bilmiyordum.” ifadelerini kullandı.

Sanık avukatı da müvekkilinin pişman olduğunu ve zorla suça bulaştırıldığını ileri sürdü.

Mahkeme heyeti sanığa “Uyuşturucu madde ithal etmek” suçundan 19 yıl 2 ay hapis ve 66 bin 660 lira adli para cezası verdi.

Olay

Türkiye’ye giriş yapmak için 17 Aralık 2022’de Kapıkule Sınır Kapısı’na gelen A.C, kullandığı tırın x-ray taramasına yönlendirilmesi üzerine aracında bulunan 137 paketteki 96 kilo 410 gram olan esrarı saha içerisindeki çöp konteynerine atmış, gümrük muhafaza ekipleri tarafından yakalanmıştı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler