SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İstanbul Havalimanı Havacılık Güvenliği Alanında Lider

İGA Güvenlik Hizmetleri AŞ, İstanbul Havalimanı'nda faaliyet gösteren tüm uçakların özel güvenlik ve denetim ihtiyaçlarını karşılayabileceği C ruhsatı almaya hak kazandı.

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA’dan yapılan açıklamaya göre, hizmete girmesinin ardından geçen beş yıl içinde, dünyanın 315 farklı noktasına uçuş sağlayarak 250 milyondan fazla yolcuyu ağırlayan İstanbul Havalimanı, havacılık güvenliği hizmetlerinde de sektöre liderlik ediyor.

İGA Güvenlik Hizmetleri AŞ, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) tarafından “Uçak Özel Güvenlik Hizmet ve Denetimi” faaliyetlerinde kullanılan C ruhsatı almayı başardı.

Türkiye genelinde, 5188 sayılı yasa kapsamında fiziki güvenlik hizmetleri sunma yetkisi bulunan şirket, “Havalimanları Yer Hizmetleri Yönetmeliği” kapsamındaki C ruhsatıyla, havayolu firmalarının uçaklarına yönelik her türlü güvenlik hizmetini sağlayabilecek.

İLGİLİ HABER “Narkoçelik” Operasyonunda 4 Şüpheli Tutuklandı
İGA Güvenlik Hizmetleri AŞ, İstanbul Havalimanı'nda faaliyet gösteren tüm uçakların özel güvenlik ve denetim ihtiyaçlarını karşılayabileceği C ruhsatı almaya hak kazandı.

İGA Güvenlik Hizmetleri AŞ, havayolu kuruluşlarının talepleri doğrultusunda; kimlik, pasaport, vize gibi belgelerinin incelenmesi, uçağa erişimin kontrol altına alınması, kargo güvenliği ve kargonun uçağa erişiminde, yüklemede refakat, ikramların uçağa erişimi-güvenliği, uçak temizlik personeli ve uçak altı bagajının yüklenmesine refakat, yolcuların silah transferlerinin sağlanması gibi hizmetleri sunabilecek.

Havacılık güvenliğinde yeni bir sayfa açmayı hedefleyen İGA Güvenlik, uçak özel güvenlik hizmet ve denetimlerini sağlamak üzere alt yapısını en son teknolojik ekipmanlarla destekleyerek hizmet verecek.

İGA Güvenlik, İstanbul Havalimanı’nda 3500 kişilik istihdam gücüyle, talep edilen tüm hizmet kalemlerinde hızlı ve nitelikli çözümler sağlayarak müşterilerinin beklentilerini de en iyi şekilde karşılamayı amaçlıyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler