SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Karmod 13 Derslikli Prefabrik Okulu 32 Günde Teslim Etti

Prefabrik yapı sektörünün markası Karmod, deprem bölgesinde 13 derslikli prefabrik okul binasını 32 günde tamamlayarak teslim etti.

Yayınlanma:
ABONE OL

Karmod, prefabrik yapı sektöründeki lider konumunu bir kez daha kanıtladı.

Kahramanmaraş’ta 13 derslikli bir prefabrik okul binasını sadece 32 günde tamamlayarak, Özel Adil Dursun Fen ve Anadolu Lisesi olarak hizmete sundu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karmod Genel Müdürü Abdullah Yüceer, güvenli ve uzun ömürlü prefabrik yapılarıyla eğitimin ihtiyacı olan okul binalarını çok kısa zamanda teslim edebildiklerini vurguladı.

İLGİLİ HABER 64 Bin Sahte Parfüm Ele Geçirildi
Prefabrik yapı sektörünün markası Karmod, deprem bölgesinde 13 derslikli prefabrik okul binasını 32 günde tamamlayarak teslim etti.

Yüceer, depremin ilk günlerinden itibaren bölgede deprem konutları ve yeni ticari alanlarla birlikte okul ve cami gibi yapıların inşasında aktif rol aldıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Deprem sonrası çok sayıda yıkımın oluştuğu bölgede ülke olarak çok hızlı aksiyon alabildik. İhtiyaçların kısa zamanda karşılanarak yaraların hızla sarılmasında kuşkusuz prefabrik yapı sektörümüzün güçlü konumunun katkısı büyük oldu. Biz firma olarak ilk olarak konteyner ve prefabrik deprem konutlarının üretimine öncelik verdik. Sonrasında bölgede ticaretin yeniden canlanması için ticari binalar inşa ettik.

Yeni eğitim döneminin başlamasına yakın dönemde de okul bina projelerini gerçekleştirmeye başladık. Kahramanmaraş Özel Adil Dursun Fen ve Anadolu Lisesi de bu projeler arasında. 698 metrekare büyüklükteki 13 derslikli okulu fabrika ön üretimi sonrası 6 tırla bölgeye taşıyarak 24 günde tesisatlar dahil kurulumunu tamamladık. 8 günde de boya işçiliğini yaparak 32 gün sonunda okulu eğitimin hizmetine kazandırdık.”

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler