SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Otobüste Kaçak Oto Yedek Parçası Bulunduran Şoför İçin Hapis Cezası İstemi

Bulgaristan'dan Türkiye'ye kaçak oto yedek parçası getirdiği gerekçesiyle hakkında dava açılan otobüs şoförünün 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığınca tutuksuz sanık O.B. hakkında hazırlanan iddianame, 1. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede, sanık O.B’nin, Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’nda yer alan “eşyayı gümrük işlemlerine tabi tutmaksızın ülkeye sokmak” suçundan 1 yıldan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Bulgaristan’dan Türkiye’ye gelen O.B. yönetimindeki otobüste 72 kutuda oto yedek parçası ele geçirildiği aktarılan iddianamede, sanık O.B’nin ifadesine de yer verildi.

İLGİLİ HABER Sabiha Gökçen Havalimanı’nı Bayram Tatilinde 1 Milyondan Fazla Yolcu Kullandı
Bulgaristan'dan Türkiye'ye kaçak oto yedek parçası getirdiği gerekçesiyle hakkında dava açılan otobüs şoförünün 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Sanık O.B, oto yedek parçalarının kendisine ait olmadığını, parçaları Ukrayna’da İgor adında birinin yüklediğini, yükü Türkiye’ye getirmesi karşılığında 50 avro aldığını öne sürdü.

Olay

Bulgaristan’dan Türkiye’ye giriş yapan O.B. yönetimindeki BX9334H plakalı otobüs, 14 Kasım’da Dereköy Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği ekiplerince şüphe üzerine hangar aramasına tabi tutulmuş, ekipler otobüste gizlenmiş halde 72 kutuda oto yedek parçası ele geçirmişti.

Gözaltına alınan şüpheli O.B, işlemlerinin ardından sevk edildiği hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler