SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

PKK’nın Ağır Silah Sorumlusu Etkisiz Hale Getirildi

MİT, terör örgütü PKK'nın silah sorumlusu "Hayri Serhat" kod adlı Fahrettin Tolun'u Suriye'de düzenlediği başarılı bir operasyonla etkisiz hale getirdi. Tolun, terör örgütü PKK/YPG'nin ağır silah ve savunma sanayii sorumlusu olarak faaliyet gösteriyordu.

Yayınlanma:
ABONE OL

Suriye’nin Rumeylan bölgesinde faaliyet gösteren Tolun, Türk güvenlik güçlerinden kaçmak amacıyla sürekli yer değiştiriyor ve yakın çevresine karşı son derece tedbirli davranıyordu. Ancak MİT’in anlık istihbaratlar üzerine gerçekleştirdiği nokta operasyon Tolun’u etkisiz hale getirdi.

1992 yılında terör örgütüne katılan Tolun, Türkiye, İran ve Irak’ta çeşitli alanlarda sorumlu düzeyde faaliyet gösterdi. 2019’da Suriye’ye geçerek PKK’nın sözde ağır silah ve savunma birimi sorumlusu oldu. Tolun, Interpol tarafından kırmızı bültenle aranıyordu ve Türkiye’de terör örgütüne üye olma suçlamalarıyla ağır ceza mahkemelerince aranıyordu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler