SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Sıcaklık 42 Dereceye Kadar Yükseldi: O İlde Rekor Kırıldı!

Yayınlanma:
ABONE OL

Sıcaklık Rekorunu Kırdı

Yurt genelinde etkisini sürdüren sıcaklıklar vatandaşları etkilemeyi sürdürüyor. Etkisini gösteren Basra sıcaklıkları birden fazla ilde termometreleri mevsim genelinin üzerine taşıdı. Niğde merkezinde dün gerçekleşen en fazla sıcaklık 42 dereceye vardı. Meteorolojiye göre, önümüzdeki 5 günlük süreçte da Ağustos’ta, mevsim normalinin 5 ile 7 derece üzerinde görülmesi bekleniyor.

Niğde’de sıcaktan bunalan insanlar ise kendilerini gölge yerlere, parklara ve su havuzlarının etrafına attı. Sıcaklıkların küresel ısınmanın nedeni olduğunu söyleyen esnaf Murat Bilgiç, “Zamanında kestiğimiz ağaçlar, kirlettiğimiz doğa, daha bunlar iyi günler diye düşünüyorum. İleride daha sıcak günler bekliyor bizi. Bu şekilde doğa katliamı devam ederse sıcaklıklar da devam eder. İnsanın psikolojisi de sağlığı da buna göre değişiklik gösterir” ifadelerini kullandı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler