SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Şişli’de Meydana Gelen Motokurye Kazasında Taksi Sürücüsüne “Ev Hapsi”

Şişli'de meydana gelen kazada kurye Oğuzhan Gezer'in ölümüne ilişkin gözaltına alınan taksi sürücüsü, "konutu terk etmeme" şeklindeki adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Alınan bilgiye göre, 26 Aralık 2023’te Mecidiyeköy’deki bir alışveriş merkezinin önünde duran ticari taksideki yolcunun inmek için açtığı aracın arka kapısına, yoldan geçen motokurye çarptı. Aracından düşen kurye Oğuzhan Gezer, yolda ilerleyen minibüsün de çarpmasıyla ağır yaralandı.

Gezer, kaldırıldığı hastanede yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

Olaya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, taksi sürücüsü İ. A. gözaltına alındı.

İLGİLİ HABER Lastiği Patlayan Minibüsün Devrilmesi Sonucu 12 Kişi Yaralandı
Şişli'de meydana gelen kazada kurye Oğuzhan Gezer'in ölümüne ilişkin gözaltına alınan taksi sürücüsü, "konutu terk etmeme" şeklindeki adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirilen şüphelinin savcılıkta ifadesi alındı.

Savcılık şüpheliyi, “taksirle ölüme neden olmak” suçundan tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk etti. Hakimlik, şüphelinin “konutu terk etmeme” şeklindeki adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılmasına karar verdi.

Motokuryelik Tehlikeli Meslekler Statüsüne Alınsın Talebi

Bu arada, İstanbul Kuryeler Federasyonu avukatı Tahsin Akbay, İstanbul Adliyesi önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Şişli’deki bir AVM’nin önünde taksinin yanlış yerde durması ve içinde bulunan yolcunun aracın sol arka kapısını açması nedeniyle kazanın meydana geldiğini söyledi.

Avukat Akbay, federasyon olarak olayı takip edeceklerini belirterek, Kurye Hakları Derneği verilerine göre geçen yıl en az 68 kuryenin bu tür kazalarda hayatını kaybettiğini dile getirdi.

Kurye Hakları Derneği Başkanı Mesut Çeki ise kurye ölümlerinin her yıl arttığını belirterek, mesleğe ilişkin “mesleki yeterlilik belgesi”nin zorunlu olmadığını söyledi. Çeki, motokuryeliğin tehlikeli meslekler statüsüne alınmasını istedi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler