SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Candan Kardeşler Dolandırıcılık ve Kara Para Aklama İddialarını Yalanladı

İstanbul Emniyeti, sosyal medya fenomeni Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin, çete lideri Onur Apaydın'la ilişkilerini ve örgüt faaliyetlerine dair emniyetteki sorgularını tamamladı.

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul Emniyeti tarafından geçtiğimiz günlerde düzenlenen operasyon sonucunda gözaltına alınan sosyal medya fenomeni Candan kardeşler, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Suç gelirleri aklama ve dolandırıcılık suçlamalarını reddeden kardeşler, verdikleri ifadede çete lideri Onur Apaydın’la ilişkilerini sonlandırdıklarını ve suçlamalardan haberdar olmadıklarını belirtti.

Nihal Candan Onur Apaydın ile ilişkisinin Uzun Zaman Önce Bittiğini Açıkladı

Nihal Candan, çete lideri Onur Apaydın’la ilişkisinin uzun zaman önce bittiğini ve Apaydın’ın gerçek adının Kaan Hamzaoğlu olduğunu kısa bir zaman önce öğrendiğini öne sürdü. Ayrıca Apaydın hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığını ifade etti.

İLGİLİ HABER Buena Vista All Stars 21 Haziran’da Konser Verecek
İstanbul Emniyeti, sosyal medya fenomeni Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin, çete lideri Onur Apaydın'la ilişkilerini ve örgüt faaliyetlerine dair emniyetteki sorgularını tamamladı.

sorgulamalari-bitti2-001.jpg

Candan kardeşler, çete mağdurlarını lüks restoranlarda güvence altına almaya yönelik iddiaları reddederek o dönem Onur Apaydın’ın Nihal Candan’ın erkek arkadaşı olduğu için bu yerlere gittiklerini savundu. Bahar Candan, kendilerinden başka ünlü isimlerin de aynı mekanlara gittiğini belirtti.

Dolandırıcılık ve Suç Gelirleri Aklama İddiaları

Candan kardeşler, polisin suç gelirleri aklama ve dolandırıcılık suçlamalarını kabul etmeyerek kendilerine sorulan isimleri tanımadıklarını belirtti. Bahar Candan, sosyal medya hesabındaki bir paylaşımın sorulması üzerine, “Espri amaçlı 2 yazacağıma yanlışlıkla 12 yazdım” açıklamasını yaptı.

Emniyetten çıkarılan Bahar Candan, kameralara gülümseyerek polis aracına binerken Nihal Candan ise havaya bakarak sorulara cevap vermedi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler