SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Emel Mathlouthi, Beyoğlu’nda Konser Verdi

Tunuslu şarkıcı Emel Mathlouthi, Beyoğlu Kültür Yolu Festivali çatısı altındaki "5. İstanbul Uluslararası Halk Müzikleri Festivali"nde müzikseverlerle buluştu.

Yayınlanma:
ABONE OL

Konserini Filistin’e adayan Tunuslu şarkıcı Emel Mathlouthi, Türkçe olarak dinleyicilerini selamladı ve “Ne kadar acı, ne kadar keder var. Mutlu değiliz. Gazze için…” ifadesini kullanarak, “Kaddesh” parçasını seslendirdi.

İran’da polis nezaretinde hayatını kaybeden 22 yaşındaki Mahsa Emini’ye ithafen “Holm” parçasını söyleyen Mathlouthi’ye Yavuz Bingöl bağlamasıyla eşlik etti.

Başarılı müzisyen “Nereye baksak yangın var ama dünyayı kurtarmak için gücümüz de var.” diyerek, konserde aralarında en çok bilinen “Thamlaton”, “Ma Lkit”, “Lost” ve “Kelmti Horra” parçalarının da bulunduğu 15 parçayı seyircinin beğenisine sundu.

İLGİLİ HABER Buena Vista All Stars 21 Haziran’da Konser Verecek
Tunuslu şarkıcı Emel Mathlouthi, Beyoğlu Kültür Yolu Festivali çatısı altındaki "5. İstanbul Uluslararası Halk Müzikleri Festivali"nde müzikseverlerle buluştu.

Seyircilerin de kendisine eşlik ettiği konserde Mathlouthi, ayrıca Yavuz Bingöl ile düet yaparak “Sarı Gelin” türküsünü, ardından da Kürtçe olarak “Hey Dilbere” parçasını söyledi.

Yaklaşık 2 saat aralıksız süren konseri sanatçı, solo olarak orkestrasız “Naci El Palestine” parçasıyla sonlandırdı.

Altı kişiden oluşan orkestranın eşlik ettiği konserde, Mathlouthi’nin şarkıları sırasında barkovizyondan dünyada yaşanan felaketler, eylemler, Filistin’de yaşananlar video kolajlarıyla gösterildi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler