SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

AA, İstanbul’da QNA için Yeni Nesil Habercilik Eğitimi Başlattı

Anadolu Ajansı (AA) Haber Akademisi tarafından Katar Haber Ajansına (QNA) yönelik İstanbul'da düzenlenen "Yeni Nesil Habercilik ve Multimedya Eğitimi" başladı. ​​​​​​​

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul’da düzenlenen “Yeni Nesil Habercilik ve Multimedya Eğitimi” başladı. AA’nın İstanbul Ofisi’nde gerçekleşen eğitim, QNA’dan 6 basın mensubunun katılımıyla başladı. AA Global Haberler Direktörü Faruk Tokat, eğitim sürecinde gazetecilik deneyimlerinin paylaşılacağını vurguladı.

Tokat ayrıca, AA’nın globalleşme kararı aldığı 2010 yılından bu yana başarılı bir şekilde büyüdüğünü belirtti.

AA’nın kuruluş sürecini anlatan Tokat, 2010’a kadar sadece Türkçe haber yayımlayan AA’nın 2010-2011 yıllarında globalleşme kararı aldığını, o günden bu yana bu hedefinde başarılı olduğunu ifade etti.

İLGİLİ HABER Kocaeli Valisi Yavuz, AA’nın 104. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı
Anadolu Ajansı (AA) Haber Akademisi tarafından Katar Haber Ajansına (QNA) yönelik İstanbul'da düzenlenen "Yeni Nesil Habercilik ve Multimedya Eğitimi" başladı. ​​​​​​​

Tokat, AA’nın dünya çapında ilk 10’un içerisinde yer aldığını, halihazırda Türkçe dahil 13 dilde yayın yaptığını aktardı.

AA’nın özellikle 2012’den sonra dünyanın en zor bölgelerinde uluslararası olaylarda hızlı ve kapsamlı haber takibi yaptığına işaret eden Tokat, Ajansın yayınlarındaki önemli konularla dünya çapında gözle görülür şekilde ön plana çıktığını kaydetti.

Tokat, AA’nın faaliyetleri ve hedeflerinin yanı sıra kurumun uluslararası yapılanması ve işleyişi hakkında da bilgi paylaştı.

– Gazetecilere 14 başlıkta eğitim verilecek

Eğitim boyunca “Ajans haberciliği”, “Sosyal medya platformları”, “Video çekim teknikleri”, “Sosyal medya içerik planlaması ve tasarımı”, “Fotoğraf çekim teknikleri”, “Fotoğraf işleme ve iletim teknikleri”, “Sosyal medya için tasarım araçları”, “Görsel tasarımda dil ve estetik unsurlar”, “Fotoğrafta estetik ve etik”, “Fotoğrafta özel haber”, “Etkili iletişim teknikleri”, “Çalışma analizi ve medya okuryazarlığı”, “Videoda kurgu” ve “Ses montajlama” başlıklarında 14 ders verilecek.

Kültürel gezinin de yapılacağı “Yeni Nesil Habercilik ve Multimedya Eğitimi” 8 Ekim’de sona erecek.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler