SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Binali Yıldırım’ın Yeni Görevi Ortaya Çıktı

Ak Parti’nin yeni MKYK listesinde bulunmayan Binali Yıldırım hakkında bomba bir iddia ortaya atıldı. Parti yönetiminden uzaklaştığı tahmin edilen Yıldırım’ın yeni görevinin ne olduğu belli oldu.

Yayınlanma:
ABONE OL

Ak Parti’nin geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdiği 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde MKYK listesine alınmayan Yıldırım hakkında birçok iddia ortaya atılmıştı. Ak Parti’li Şamil Tayyar’ın “Ak Parti içindeki hizip” açıklamasında belirttiği 3 kişi arasında olduğu tahmin edilen Yıldırım’ın bundan sonraki yol haritası ise merak konusu haline gelmişti.

Birgün’den Nurcan Gökdemir’in yaptığı haberine göre, oğlunun kumar masası görüntüleri, uyuşturucu trafiği imalı haberler, ekonomik gücüyle ifade edilemeyecek kadar zenginleşmesi ile 21 senelik Ak Parti iktidarlarının sembolüne dönüşen Binali Yıldırım Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olması öngörülüyor.

NELER OLMUŞTU?

Ak Parti Olağanüstü Kongresi’nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Merkez Disiplin Kurulu, Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem kurulu, Siyasi Erdem ve Etik Kurulu asil ve yedek üye adaylarını kesinleştirmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tekrardan genel başkan seçildiği kongerede, MKYK listesindeki 49 isim yeni listede bulunmazken, 26 isim listede yerini aldı. Listede bulunmayan isimler arasında Binali Yıldırım, Mustafa Şentop, Süleyman Soylu ve Nurettin Canikli gibi önemli isimler de yer alıyor.

İLGİLİ HABER AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı Bayramlaşma Programı Düzenledi
Ak Parti’nin yeni MKYK listesinde bulunmayan Binali Yıldırım hakkında bomba bir iddia ortaya atıldı. Parti yönetiminden uzaklaştığı tahmin edilen Yıldırım’ın yeni görevinin ne olduğu belli oldu.

binali-2.jpg

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÇOK KIZDI

Binali Yıldırım’ın, 25 milyon dolarlık bir usulsüz komisyonda aracı olarak devleti zarara sokma sebebiyle tutuklanan eski Varlık Fonu Başkanı Mehmet Bostan ve Mineks isimli yatırım danışmanlığı şirketinin patronu Bülent Göktuna’nın ifadelerinde adı geçmesinden kaynaklı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çok kızdığı ve bu yüzden listeye katmadığı öne sürülmüştü.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler