SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Filistin’ tepkisi: ‘Aynı Odada Beraber Ağladık’

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Hamas'ın İsrail'e saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamasının yüreğini yaraladığını belirten Davutoğlu şunları söyledi:

Yayınlanma:
ABONE OL

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, 2012 yılında Gazze bombalanırken bölgede olduklarını belirterek “Üzerimizden bombalar atılıyordu. Dün Filistin direnişinin yanındaydım. Bakanken, başbakanken yanındaydım. Bugün de yarın da yanlarında olacağım” dedi ve Filistin’e desteğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a açıklaması sebebiyle isyan eden Davutoğlu, “Kim yazdı bu metni Sayın Erdoğan sana? Senin 7,5 yıl başdanışmanlığını yaptım. Beraber Filistin için aynı odada ağladık” dedi.

İsrail ile Filistin arasında çıkan savaş Türkiye siyasetinin de gündemine oturdu. Filistin’e saldırıları üzerinden gelen tepkilere Davutoğlu, “hiçbirimizin tasvip etmeyeceği birtakım görüntülerden hareketle münferit şeylerden hareketle, Filistin direnişine leke düşürmeye çalışanlar, Filistin halkının 75 yılda çektiklerini bilmiyorlar” sözleriyle Filistin’e destek oldu. Davutoğlu, Erdoğan’ın taraflara itidal çağrısında bulunduğu konuşmasını dinlerken tüylerinin diken diken olduğunu vurguladı.

Ahmet Davutoğlu Filistin’i Savundu!

Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, partisinin Bursa İl Teşkilatı’nın 2’nci Olağan Kongresi’ne katılım sağladı. Nilüfer ilçesinde yapılan kongreye Davutoğlu’nun yanı sıra, Gelecek Partisi Bursa Milletvekili Cemalettin Kani Torun, Gelecek Parti İçişleri Politikaları Başkanı İzzettin Küçük, partililerin yanı sıra, İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, SP Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, SP Bursa İl Başkanı Ali Osman Karahan, İYİ Parti Bursa İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu dahil oldu.

İLGİLİ HABER AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı Bayramlaşma Programı Düzenledi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Hamas'ın İsrail'e saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamasının yüreğini yaraladığını belirten Davutoğlu şunları söyledi:

Kongrede konuşma yapan Ahmet Davutoğlu, Hamas’ın İsrail’e saldırısıyla ilgili olarak kendisine gelen eleştirilere cevap verdi. Filistin halkının 75 senedir zulüm gördüğünü belirten Davutoğlu, “Dün Filistin direnişine destek verdim diye beni sosyal medyada eleştirenler, hiçbirimizin tasvip etmeyeceği birtakım görüntülerden hareketle münferit şeylerden hareketle, Filistin direnişine leke düşürmeye çalışanlar, Filistin halkının 75 yılda çektiklerini bilmiyorlar. Hiç şüpheniz olmasın şu anda eğer bana mazlum 3 halk sayın derseniz Filistinliler, Arakanlılar ve Doğu Türkistanlılar derim” diye açıklama yaptı.

Üzerimize Bombalar Yağıyordu

2012 senesinin Kasım ayında Gazze’ye havadan bomba atılırken 10 Arap bakanla bölgede olduklarını belirten Davutoğlu, “Arap bakanların hepsi bombalama başladığı anda İsrail yetkilileriyle temas kurarak Mısır veya Batı Şeria üzerinden Ürdün’e geçtiler. Sare Hanım’la birlikteydik. Dedim ki ‘Madem Gazze’de kardeşlerimiz bombalanıyor. İsrail ile temas kurarak burayı bombalanırken, terk etmek bize haramdır.’ Ve Şifa Hastanesi’ne gittik. Üzerimizden bombalar atılıyordu. Bunu yaşamayanlar bilemez. Dün Filistin direnişinin yanındaydım. Bakanken, başbakanken yanındaydım. Bugün de yarın da yanlarında olacağım. Ulu Cami’nin manevi hatırası için Mescidi Aksa’nın sonuna kadar savunucusu olacağım” dedi.

Erdoğan’ı Dinlerken Tüylerim Diken Diken Oldu

“Sayın Erdoğan ‘One minute’ dediğinde yanındaydım ve ayrılırken, ‘Bugün tarihi değiştiren bir söz söylediniz. Hiç geri adım atmayın sayın başbakanım’ dedim. Aynı Sayın Erdoğan’ın dünkü konuşmasındaki metni okuyorum. ‘İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın tarihi ve dini statüsünün aşındırmaya yönelik her türlü girişimin ve işgalin karşısında durmaya devam edeceğiz.’ Doğru, ama devamındaki cümleye bakın. ‘Türkiye olarak bu sabah İsrail’de meydana gelen hadiseler ışığında tüm tarafları itidalle hareket etmeye, yerini daha da hızlandıracak fevri adımlardan uzak durmaya çağırıyoruz.’ Arkadaşlar Filistin var mı bu cümlenin içinde, yok. Filistin diye bir kavram var mı? Kim yazdı bu metni Sayın Erdoğan sana? Senin 7,5 yıl başdanışmanlığını yaptım. Beraber Filistin için aynı odada ağladık. Gerçekten ağladık 2014 savaşında. Bütün bölgeyi dolaşıp barış getirmek için çaba sarf ettiğimizi 2009 savaşında 10 gün uyku yüzü, yatak yüzü görmeden Kahire-Şam-Tel Aviv arasında arabuluculuk yaptım ben. Ateşkes yaptık. Ama hiçbir yerde İsrail’deki hadiseler demedik biz. Bu ne demek? Bir cümle önce Mescid-i Aksa’dan bahsedeceksin. Bir cümle sonra İsrail diyeceksin. Arkadaşlar bu tarih bilincinin bitmesidir, bu siyasetin bitmesidir. Mescid-i Aksa asla İsrail toprağı değildir. Gazze asla İsrail toprağı değildir. Filistin asla İsrail toprağı değildir. Yani emin olun dinlerken tüylerim diken diken oldu.” diye konuştu.

Aileyi Korumak İçin Ne Yapacaksınız

Devletin aileyi korumak için yapacakları çalışmaların yanında olacaklarını dile getiren Davutoğlu, “Aileyi korumak için ne yapacaksanız yanınızdayız. Çünkü aile bizim için en büyük değerdir. Aileden daha büyük değer yoktur” ifadelerine yer verdi.

Kongrede tek aday olan mevcut il başkanı Mahmut Fuat Kadıoğlu, güven oluşturdu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler