ÇAĞRI SPOR KÜLÜBÜ DERNEĞİNDEN ÖRNEK BİR ÇALIŞMA DAHA…
“YAKIN SAVUNMA VE CAYDIRICISAVUNMA TEKNİKLERİ ARACILIĞI İLE KADINLARA VE ÇOCUKLARA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ” PROJESİ İMZALANDI…
Çeyrek asırdan fazla bir süredir, İzmir’de Faaliyet gösteren ve İzmir’in en köklü savunma sanatları merkezlerinin biri olan Çağrı Spor Kulübü derneği, 25 Kasım 2020 tarihinde İzmir sivil toplumla ilişkiler Müdürlüğü ile imzaladığı protokol ile örnek bir çalışmaya daha imza atarak takdir topladı. Konu ile ilgili bilgi aldığımız Çağrı Spor kulübü derneği Kulüp başkanı Milli Hakem, Milli Antrenör Ahmet BEREKET yaptığı açıklamada “ Kuruluş amacı Türk sporuna ve Türk toplumuna hizmet merkezli olan spor kulübü derneğimizde, bundan önce yapmış olduğumuz ve devam eden OTİZM’ li çocuklarımıza yönelik olan ÜCRETSİZ faaliyetlerimiz, şehit ve Gazilerimizin yakınlarına yönelik yürüttüğümüz ÜCRETSİZ faaliyetler pek çok kamu yararına çalışmamıza ilave olarak, antrenörlerimizden ayı zaman da spor kulübü derneğimiz hukuk müşaviri Av. Suzan YUŞAN ile birlikte “ YAKIN SAVUNMA VE CAYDIRICI SAVUNMA TEKNİKLERİ ARACILIĞI İLE KADINLARA VE ÇOCUKLARA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ” isimli bir proje hazırladık. Projemiz önce İzmir Sivil toplumla ilişkiler müdürlüğünden, arından İzmir Valiliğimiz ’den ve akabinde de İçişleri Bakanlığımızdan onay alarak 25 Kasım 2020 tarihinde Projemizin İmzalarını attık. 25 Kasım’ın bizim için önemi. Hepimizin malumu olduğu üzere, 25 Kasım Kadına Yönelik şiddetle mücadele günü. Böyle bir günde temel amacı kadına yönelik şiddetin önüne geçmek olan projemizin onaylanması bizim için ayrı bir önem içeriyor. Kısmet olursa Projemiz 2021 Ocak ayında başlayacak ve bir yıl boyunca ÜCRETSİZ olarak devam edecek. Proje içeriği özetle Kadınlar ve çocuklar ayrı ayrı olarak 2 aşamalı olacak 1. Aşamada benim tarafımdan Yakın Savunma ve Caydırıcı savunma Teknikleri Aracılığı İle Kadınlara Ve Çocuklara Yönelik Şiddetin Önlenmesinin amacıyla en azından şiddete maruz kalındığında görülebilecek zararı en aza indirebilme, asıl amaç ise hiç zarar görmemeyi sağlayabilecek kısa ama etkili savunma teknikleri öğretilmeye çalışılacak 2.aşamada ise Spor Kulübü Derneğimiz antrenör ve hukuk müşavirimiz Av. Suzan YUŞAN tarafından herhangi bir şiddet, istismar vb. İstenmeyen durumlarda kadınlar ve çocuklarımızın hukuki hakları öğretilecek. Projenin yapılacağı yer olarak Spor kulübü derneğimiz belirlendi. Çalışmaların başlamasına yakın yapılacak olan duyurular ile kayıtlarımız açılmış olacak. Ümit ediyoruz ki bu proje ile “KADINLARA VE ÇOCUKLARA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ” noktasında bir nebzede olsa katkımız olur” dedi.
İmzalan protokol ile ilgili açıklama yapan İzmir Sivil Toplumla ilişkiler Müdürü Turgay ESEN “İçişleri Bakanlığı İzmir sivil toplum ilişkiler Müdürlüğü olarak demokrasimiz en önemli mihenk taşlarından olan sivil tolum kuruluşlarımızın her zaman yanında ve destekçisiyiz. Çağrı Spor Kulübü Derneğinin Kadınlar ve Çocuklara yönelik olarak hazırladığı bu projede İçişleri bakanlığımızca onaylandı. Biz İzmir sivil toplum ilişkiler Müdürlüğü olarak kamu yararına olan her türlü projeyi destekledik ve desteklemeye de devam edeceğiz” dedi.

Bülent Ertekin

Coronavirus (Covid-19)

  • 599,458,519Coronavirus Vaka Sayısı
  • 6,468,372Ölü Sayısı
  • 19,548,825Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 03:00

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar