SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Canan Karatay’dan Erkekleri Üzecek Haber

Profesör Doktor Canan Karatay, pilavın kelliğe sebep olduğunu söyleyerek erkekleri uyardı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Kelliğin sebebinin insülin eksikliğiyle bağlantılı olduğunu ifade eden Prof. Dr. Canan Karatay, D vitamini ve Omega 3 yetersizliğinin de kelliğin nedenleri arasında olduğunu belirtti.

t25-prof-dr-canan.webp

Pirincin saç dökülmesine sebep olan besinlerden biri olduğunu söyleyen Karatay, ”Bu tamamen bilimseldir, kitabımda da anlatıyorum. Erkekler pilava çok meraklı oturup da devamlı pilav yemesinler, lezzetli olabilir ama saç dökülmesinin temel sebebidir. Çünkü insilünü yükseltir” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Spor Salonlarında Ciddi Enfeksiyon Riski Bulunuyor
Profesör Doktor Canan Karatay, pilavın kelliğe sebep olduğunu söyleyerek erkekleri uyardı.

Canan Karatay, saç dökülmesi problemi yaşayan bireyler için de şu önerileri verdi:

”Erkekler bol bol terayağ, zeytinyağı ve omega 3 alsınlar. Bol bol D vitamini takviyesi yapsınlar ve B 12’lerine baksınlar, bütün bunlar birden bire olmaz.

Gençlerde daha çabuk olabilir ama sabırla o göbek gittikten sonra saç çıkmaya başlıyor. Saçınızın çıkmasını istiyorsanız cildinize iyi bakın, bol bol güneş banyosu yapın.” şeklinde konuştu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler