SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

JN1 Varyantı İçin Uyarılar Ciddiyetini Arttırdı

Dünya genelinde kabusun devam ettiği salgında, ölüm sayılarını artıran JN.1 koronavirüs varyantı, 41 ülkede tespit edilerek Dünya Sağlık Örgütü'nün "takip edilecek varyant" listesine alındı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Dünya Sağlık Örgütü’nün hafta içinde “takip edilecek varyant” listesine aldığı ve 41 ülkede tespit edilen JN.1 koronavirüs varyantı, endişe verici bir hızla yayılmaya devam ediyor.

DSÖ’nün uyarılarına rağmen ABD, Fransa, Singapur, Kanada, İngiltere ve İsveç gibi ülkelerde vaka sayıları hızla artıyor.

Ohio Devlet Üniversitesi’nden Carlso Malvestutto, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Salgını önleyici önlemler giderek azaldı. Son aylarda Covid-19 nedeniyle hastaneye yatanların hiçbiri güncel aşıyı olmamış” dedi.

İLGİLİ HABER Spor Salonlarında Ciddi Enfeksiyon Riski Bulunuyor
Dünya genelinde kabusun devam ettiği salgında, ölüm sayılarını artıran JN.1 koronavirüs varyantı, 41 ülkede tespit edilerek Dünya Sağlık Örgütü'nün "takip edilecek varyant" listesine alındı.

jn1-2.jpg

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri ise ülkedeki güncel vakaların yüzde 44’ünden fazlasının JN.1 varyantı olduğunu resmi olarak açıkladı.

Financial Times’ın bildirdiğine göre ABD nüfusunun sadece yüzde 18’inin güncellenmiş Covid-19 aşısı olmuş ve Covid-19 sebebiyle hastaneye yatışların geçen haftaya göre yüzde 10 artış göstermiş durumda.

Uzmanlar, JN1 varyantında ölüm oranının diğer varyantlara göre daha düşük olmasına rağmen önlemlerin alınması gerektiğine vurgu yaptı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler