SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

11. Engelsiz Filmler Festivali’nin Programı Belli Oldu

Puruli Kültür Sanat kapsamında “Bir Arada Film İzlemek Mümkün” diye belirterek 11. kez düzenlenecek olan Engelsiz Filmler Festivali, bu sene 20-26 Ekim tarihleri arasında Ankara, 4-5 Kasım’da Eskişehir’de izleyicilerle bir araya gelecek.

Yayınlanma:
ABONE OL

Festival programında bulunan tüm gösterimler, sesli betimleme ve ayrıntılı altyazı ile izlenebilecek. Gösterimlerin peşinden, film ekipleriyle gerçekleştirilecek söyleşilerde, forumlarda ve atölyelerde işaret dili tercümesi sağlanacak. “Çocuklar İçin” bölümü dışındaki tüm gösterimler ve etkinliklerin İngilizce olarak takibi yapılabilecek.

Toplamda 43 filmin erişilebilir olarak gösterileceği “Engelsiz Filmler Festivali”nin programında Ulusal Uzun Film Yarışması, Kısa Film Yarışması, Parmak İzi, Kaleydoskop, , İnsanlık Onuru, Çocuklar İçin, Otizm Dostu Gösterim ve Cumhuriyete Doğru bölümleri bulunuyor.

11.webp

İLGİLİ HABER Hayatla Barış Filmi Seyirciyle Buluşmaya Hazır
Puruli Kültür Sanat kapsamında “Bir Arada Film İzlemek Mümkün” diye belirterek 11. kez düzenlenecek olan Engelsiz Filmler Festivali, bu sene 20-26 Ekim tarihleri arasında Ankara, 4-5 Kasım’da Eskişehir’de izleyicilerle bir araya gelecek.

5 FİLM ULUSAL UZUN FİLM YARIŞMASINDA YER ALACAK

Son senelerde ulusal ve uluslararası birçok festivalde dikkat çeken yapımların bulunduğu Ulusal Uzun Film Yarışması’nda bu sene; Belmin Söylemez’in Ayna Ayna, Orçun Köksal’ın Bars, Somnur Vardar’ın Boşlukta, Kaan Müjdeci’nin Iguana Tokyo ve Berna Gençalp’in Kim Mihri filmleri yerini alıyor

Ulusal Uzun Film Yarışması’nın jürisinde sinema yazarı Şenay Aydemir, kurgucu Selda Taşkın, yapımcı Zeynep Ünal yer alacak.

Yarışmada jüri tarafından En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödülleri tespit edilirken; Seyirci Özel Ödülü de izleyicilerin oylarıyla sahibini bulacak. Seyirciler oylarını Braille alfabesi ile basılan pusulalarla da kullanabilecekler. Ödül sahipleri 26 Ekim Perşembe günü Goethe-Institut Ankara’da yapılacak olan ödül töreninde açıklanacak.

Engelsiz Filmler Festivali, bu sene 20-26 Ekim tarihleri arasında Ankara’da Paribu Cineverse ANKAmall, Goethe-Institut ve 4-5 Kasım’da Eskişehir’de Cinema Pink Kanatlı AVM salonlarında izleyicilerle bir araya gelecek.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler