SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Spor »

Beşiktaş Kulübü Yönetimine Hasan Arat’tan Sert Eleştiriler

Beşiktaş Kulübü'nün eski yöneticisi Hasan Arat, kulüp yönetimini sert bir şekilde eleştirdi. Arat, 2023 yılı 2. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, yönetimin camia üyelerini zan altında bıraktığını öne sürdü.

Yayınlanma:
ABONE OL

Eski Beşiktaş Kulübü yöneticilerinden Hasan Arat, 2023 yılı 2. Olağan Divan Kurulu Toplantısı’nda dikkat çeken bir konuşma yaptı. Arat, kulüp yönetimini sert bir dille eleştirerek, camia üyelerini zan altında bıraktıklarını iddia etti.

Hasan Arat, konuşmasında Beşiktaş yönetiminin “mesnetsiz şekilde komplo kurulduğunu” iddia ederek, kendi camiasının üyelerini zan altında bıraktığını belirtti. Arat, şunları söyledi: “Taraftarı kendilerine komplo kurmakla suçluyorlar, sosyal medyada eleştirenleri trol olmakla itham ediyorlar. Ancak unutmamaları gereken bir şey var: Şapkayı önüne koyup düşünmesi gereken merci, taraftar değil, yönetimdir.”

Kulüp Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin düzenlediği son basın toplantısına göndermede bulunarak şunları kaydetti:

İLGİLİ HABER Bilecik’te “Okul Sporları Yıldızlar Karma Halk Oyunları Grup Müsabakaları” Sona Erdi
Beşiktaş Kulübü'nün eski yöneticisi Hasan Arat, kulüp yönetimini sert bir şekilde eleştirdi. Arat, 2023 yılı 2. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, yönetimin camia üyelerini zan altında bıraktığını öne sürdü.

“Siz dilediğiniz kişiye dilediğiniz şekilde iftira atamazsınız. Türkiye bir hukuk devletidir. Mikrofonların önünde 10 gün önce söylediğiniz mesnetsiz ifadeler TCK 267. maddesine göre suçtur. Beşiktaş Tüzüğü’nün 47. maddesine aykırıdır. Mikrofona geçip iftira atıyorsunuz, kulübün internet sitesinden bu cümleleri çıkarıyorsunuz. Umarım söylediklerinizden pişmanlık duyarak çıkarmışsınızdır. Beşiktaş camiası beni iyi tanır. Neleri asla yapmayacağımı da iyi bilir. Ben bu kulübe 19 yaşında geldim. 22 yıldır nerede olduğumu soruyorsunuz. 7 numaralı formam Akatlar’da Beşiktaş müzesinde duruyor. Ay-yıldızlı Beşiktaş armasını uluslararası karşılaşmalarda taşıdım. Hayatımdaki ilk maaşı 44 yıl önce Beşiktaş’tan aldım. Beşiktaş sayesinde okudum ve sporculuk yaptım. Sporcu geçmişi olan bir yönetici olarak Seba döneminde ikinci başkanlık yaptım. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Avrupa Olimpiyat Komitelerinde milli görevde bulundum ve bu görevlere devam ediyorum. Ben hep buradaydım. Biz hepimiz Beşiktaş sayesinde buradayız. Beşiktaş’ın kimseye borcu yoktur, buradaki herkesin Beşiktaş’a borcu vardır. Bana ‘Bu kulüp babanızın çiftliği mi?’ diye cümle sarf ettiniz. Babam memurdu, çiftliği yoktu; bana sadece onur ve şeref bıraktı. Bir daha babam hakkında böyle bir lafı ağzınıza almayın.”

“Bu camia şans ve şans verdi. Eser ortada ışık pek de görülmüyor”

“Beşiktaş’ı kimse kendi çiftliği gibi yönetemeyecek” diyen Arat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir önceki dönemde ikinci başkanken kulüp kasasına gizlediğiniz Ernst and Young raporlarını açıklamayan sizin yönetiminiz değil mi? Bu camianın evlatları malum terör örgütleri tarafından evinden alınırken neredeydiniz? Gençlerimiz Çarşı davasında yargılanırken neredeydiniz? Fulya’da 95 milyon zarar var deyip sonra Fulya davasının buhar olmasını sağlayan kimlerdi. Genel kurul üyelerinin mahkemede kazandığı 515 milyon liralık bütçe aşım davasını neden üst mahkemeye taşıdınız? Kulüp yöneticilerinin kulübe milyonlarca liralık fatura kesmesine göz yuman sizin yönetimleriniz değil miydi? KPMG raporlarını hiçbir yetkili kurulumuzla paylaşmayarak şahsi kasanızda tuttuğunu söyleyen siz değil midiniz? Beşiktaş’ı kimse kendi çiftliği gibi yönetemeyecek. Bu göreve yeni gelmediniz, 12 yıldır en üst düzeyde bu görevdesiniz. Bu camia şans verdi. Eser ortada, ışık pek de görülmüyor. Bu kulüp bize şehitlerimizden, Şeref beylerden, Hakkı Yetenlerden, kulüp terörün eline geçmesin diye bizi göreve çağıran Süleyman Seba’dan emanet. Beşiktaş’ı dünyanın en kurumsal kulüplerinden biri yapmaya söz verdik. Çıktığımız yolu artık Beşiktaşlıların yoludur.”

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler