SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Spor »

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda 3.Etap Tamamlandı

58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 3.etabı olan Fethiye-Babadağ etabı tamamlandı.

Yayınlanma:
ABONE OL

58.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu hız kesmeden devam ediyor. Zorlu bir tırmanış etabı olan Fethiye-Babadağ etabı geçildi. 104,1 kilometrelik uzunluğuyla bisikletçileri oldukça zorlayan etap, yer yer tırmanış gerektiren bölümleriyle de sınırları iyice zorladı.

Fethiye’de başlayan etapta bisikletçiler, 50. kilometre ile 68. kilometre arasında yaklaşık 1000 metrelik tırmanış yaptı. Tırmanışın ardından sıfıra inen sporcular, etabın son 20 kilometresinde yeniden 1937 metreye çıktı.

bisiklet-ouun-cover.jpg

İLGİLİ HABER Bilecik’te “Okul Sporları Yıldızlar Karma Halk Oyunları Grup Müsabakaları” Sona Erdi
58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 3.etabı olan Fethiye-Babadağ etabı tamamlandı.

2.5 saat süren etabın kazananı Kazakistan’ın Astana takımından Alexey Lutsenko oldu. Lutsenko, 3.34.17’lik derecesiyle bitiş çizgisini ilk gören isim oldu.

Kazak bisikletçi Lutsenko, bu zaferin ardından ilk 2 etabın galibi Jasper Philipsen ile 24 saniyelik zaman farkını kapatarak genel klasman liderliğini aldı.

Tarihe Geçen Tırmanış

Kraliçe etabı olarak adlandırılan tur, sporculara yaşattığı zorluklarla Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun en zor etabı olarak görülüyor. Etabın son metrelerindeki yüzde 10,4’lük eğim, UCI yol bisikleti tarihinin en dik yokuşu olarak kayıtlarda kendine yer buldu.

turkiye-bisiklet-turunda-muthis-son-adhn.jpg

Sırada Fethiye-Marmaris Etabı Var

Türkiye bisiklet Turu’nun 4.etabı olan Fethiye-Marmaris etabı yarın koşulacak. Fethiye’de Uğur Mumcu Parkı’ndan verilecek startla başlayacak yarış, Marmaris’teki Abdi İpekçi Parkı’nda sona erecek.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler