SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Spor »

Dursun Özbek, Cemal Özgörkey’i Topa Tuttu

Dursun Özbek, dün istifasını açıklayan Galatasaray Mağazacılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özgörkey hakkında açtı ağzını yumdu gözünü.

Yayınlanma:
ABONE OL

Galatasaray Mağazacılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özgörkey, kulübün resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla istifa ettiğini söylemişti.

Özgörkey, forma sponsorluğu konusunda Mağazacılık Şirketi’nin saf dışı bırakıldığını söylerken, “Mağazacılık şirketimizin tamamen dışarıda bırakılmasına anlam vermekte güçlük çektiğimizi ve de bu sponsorluk alanı için dünyaca önemli bazı markalardan gelen tekliflerin de değerlendirmeye alınmadığını gözlemlediğimizi bilgilerinize sunmak isteriz.” ifadelerine yer vermişti.

cemal-ozgorkey.webp

İLGİLİ HABER Bilecik’te “Okul Sporları Yıldızlar Karma Halk Oyunları Grup Müsabakaları” Sona Erdi
Dursun Özbek, dün istifasını açıklayan Galatasaray Mağazacılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özgörkey hakkında açtı ağzını yumdu gözünü.

Bu şok istifa üzerine Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’ten açıklamalar geldi.

”BU DURUMA ÇOK ÜZÜLDÜM”

Özbek, konuya dair yaptığı açıklamalarda, “Cemal Özgörkey’in açıklamasını dün gece gördüm. Çok da üzüldüm açıklamaya. Galatasaray Spor Kulübü başkanının, iştirakleri olan herhangi bir şirkette yönetim kurulu üyesi olmasının kimseyi rahatsız etmesini düşünemiyorum. Böyle bir şey aklımdan geçmiyor. Ayrıca daha vahim olanı, kendisiyle beraber hizmet veren arkadaşların istifa sebepleri olarak Galatasaray Spor Kulübü Başkanı’nın yönetimde yer almasını göstermelerini sindiremiyorum. Kişisel bir şey olsa, şahsıma tavır olsa tolere edebilirim, anlayışla karşılarım. Fakat Galatasaray Spor Kulübü başkanı yönetime geldi diye bu hizmetten çekilmeyi, istifa etmeyi asla affetmem. Herkes bunu böyle bilsin.” dedi.

dursun-ozbek-a-1857124-001.jpg

Açıklamalarına şu sözlerle devam eden Dursun Özbek, “Bu süreçte ne oldu, niye Galatasaray Spor Kulübü başkanı mağazacılığın yönetimine neden girdi? Bunu da açıklamakta fayda var. Galatasaray Mağazacılık, Galatasaray Sportif AŞ’nin bir iştiraki, yüzde 100 sahibi olduğu şirket. Bir istifa olmuştur, imza yetkisi olan bir arkadaş ayrılmıştır. Bunun üzerine yönetim kurulu boşalan bu yere benim iştirak etmemi, orada olmamı istemiştir. Ve yönetim kurulu karar almıştır. Bütün organizasyonun sahibi olan yönetim kuruluna da konuyu getirdi. Arkadaşlarla istişare ettik. Oybirliği ile benim Sportif AŞ’nin yönetiminde olmamın, Galatasaray’a ve mağazacılığa fayda sağlayacağı konusu gündeme gelmiştir ve bu atama yapılmıştır.” ifadelerini kullandı.

”HİÇ YAKIŞMADI”

“Ayrıca üzüldüğüm konulardan bir tanesi de, yapılan kişisel açıklamanın Galatasaray’ın sosyal medya hesabının kullanılması da Galatasaray’a hiç yakışmadı. Bunun Galatasaray’ın örf ve adetlerine uygun olduğunu düşünmüyorum. Camiam, bu tarz yapılan açıklamanın değerlendirmesini yapacak ve gereken reaksiyonu vereceğini düşünüyorum.”

Açıklamalarını şu sözlerle sonlandıran Galatasaray Başkanı Özbek, ”Çalışma azmimiz artarak devam ediyor. Galatasaray’ı daha güzel günlere taşımak için projelerimizin yürüyüşünde hiçbir aksama yok. Galatasaray’ın geleceğini planlamamızdaki başarımız, bu konudaki azmimiz hiçbir şekilde değişmedi. Galatasaray hedefine emin adımlarla yürüyor. Ve bu hedefe ulaşmak için de elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler