SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Spor »

Mehmet Büyükekşi’den Beşiktaş’a Yönelik Açıklamalar

UEFA tarafından EURO 2032'ye ev sahipliği yapacak ülkelerin Türkiye ve İtalya olarak açıklanmasının ardından maçların hangi stadyumlarda oynanacağı belli olmuştu. Beşiktaş tarafından yapılan açıklamaya Mehmet Büyükekşi'den tokat gibi yanıt geldi.

Yayınlanma:
ABONE OL

EURO 2032’ye ev sahipliği yapacak stadyumların hangileri olacağı Türk futbolseverler tarafından merak konusu olmuştu. UEFA’ya sunulan listede Beşiktaş’ın stadyumu olan Tüpraş Stadyumu’nun yer almaması siyah beyazlı camia tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Bu tepkilerin üzerine TFF başkanı Büyükekşi’den yanıt geldi. İşte o açıklamalar…

”ULUFE DAĞITMIYORUZ”

Mehmet Büyükekşi yaptığı açıklamada, ”Stat tartışmalarına girmeyi doğru bulmuyorum. Biz başvuruda bulunduğumuzda 10’ar stat bildirmiştik. Bu stat sayısı 5’e düşecek. Bu da 2026 yılında yapılacak. Bugünden bunları konuşup suyu bulandırmanın manası da yok amacı da yok. İstanbul’dan da belki stat sayısı 1’e düşecek. Biz kimseye ulufe dağıtmıyoruz. Burada UEFA’nın kriterleri var, en yüksek seyirci kapasitesi olan statları bildirmemiz gerekiyor. Bu bir İstanbul şampiyonası değil, Türkiye’de yapılacak bir organizasyon. Bu konuda polemik oluşturmak doğru değil.” ifadelerini kullandı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler