SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Spor »

Olimpiyat Şampiyonları İstanbul’da Dünya Olimpian Forumu’nda Buluştu

"World Olympians Forum-WOF" adıyla bilinen Dünya Olimpian Forumu, sadece Olimpiyat Oyunları'nda mücadele eden sporcuları bir araya getiriyor ve İstanbul'da başladı.

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Volkswagen Arena’daki forumda, herkesin hayatında ilham aldığı bazı sporcular olduğuna dikkat çekti.

İmamoğlu, son yıllarda Türkiye’nin eşsiz bir hikayeye sahne olduğunu belirterek, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın uluslararası başarılarıyla Türk takım sporlarının tarihindeki en büyük zaferlere imza attığını ifade etti.

İmamoğlu, Filenin Sultanları’nın dünyanın bir numaralı takımı haline geldiğini belirterek şöyle devam etti:

İLGİLİ HABER Ziraat Türkiye Kupası’nda Yarı Final İkinci Maçlarının Programı Belli Oldu
"World Olympians Forum-WOF" adıyla bilinen Dünya Olimpian Forumu, sadece Olimpiyat Oyunları'nda mücadele eden sporcuları bir araya getiriyor ve İstanbul'da başladı.

“Ama çok daha önemlisi, ülkemiz kadınları için mükemmel bir rol model haline geldiler. Onların başarıları, genç kızlara kendi hedeflerine inanmaları ve çalışmaları gerektiğini hatırlatıyor ve Türkiye’nin gurur kaynağı olmaya devam ediyorlar. Özellikle dünyada da çok tartışılan ve çokça yol almamız gerektiğini bildiğimiz toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda ülkemiz tarihinde en güzel öyküyü ve en güzel yolculuğu bize yaşattılar ve yarattılar.”

“Hedefimiz, İstanbul’un Olimpik Bir Kent Olmasını Sağlamak”

Hedeflerinin “2036 Olimpiyat Oyunları” ve “Paralimpik Oyunları”nı İstanbul’a getirmek olduğunu, bunun için de çalışmalarını hızlandırdıklarını söyleyen İmamoğlu, “Bizim hedefimiz, İstanbul’un, olimpiyat ev sahipliğine ulaşamasa da olimpik bir kent olmasını sağlamak. Sporun tüm olumlu etkilerini halkımıza, bölgemize, ülkemize ve çevremizdeki tüm coğrafyalara yaşatmak.” dedi.

olimpiyat-sampiyonlari-istanbulda-dunya-olimpian-forumunda-bulustu2-min.jpg

İmamoğlu, yürüttükleri çalışmayla İstanbul’da spora yapılan bir birimlik yatırımın vatandaşın gözünde 101,05 birimlik değeri olduğunu belirlediklerini dile getirerek, “Sportif etkinliklerimize katılanların yüzde 84’ü kendilerini daha zinde ve sağlıklı hissettiklerini belirtiyorlar. Yüzde 92’si sporun toplumsal bütünleşme sağladığını farkettiğini söylüyor.” diye konuştu.

İstanbul’un kadınlar açısından da bir olimpik kent olduğunu belirten İmamoğlu, açık hava etkinliklerine katılanların yüzde 83’ünün kadın olduğunu söyledi.

Dünya Olimpianlar Derneği (World Olympians Association-WOA) Başkanı Joel Bouzou da İstanbul’un harika bir şehir ve çok güzel bir spor kenti olduğunu dile getirdi.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach da gönderdiği video mesaj ile forumun başarılı olmasını diledi.

Komitenin birçok üyesinin katıldığı forum, yarın da devam edecek.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler